Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Uherskohradišťsku se stala tragická nehoda. Zemřeli dva lidé

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie.
Foto: Roman Veselý / INCORP images

Tragická nehoda se ve středu stala na Uherskohradišťsku. Jeden člověk zemřel po srážce dvou osobních vozidel a jednoho nákladního vozu na místě, další přišel o život v nemocnici. Nehodou se zabývá policie. 

K nehodě došlo ve středu před půl devátou ráno na silnici I/50 u Bystřice pod Lopeníkem, uvedla krajská policie na webu.

"Jednašedesátiletý řidič osobního vozidla Škoda Octavia Scout při jízdě od Březové vjel z vedlejší silnice do křižovatky, kde se střetl s osobním vozidlem Škoda Octavia jedoucím po hlavní komunikaci od Uherského Brodu na Starý Hrozenkov. To bylo nárazem odmrštěno do protisměru, kde se následně střetlo s protijedoucím nákladním vozidlem," sdělil policejní mluvčí Radomír Šiška. 

Na místě podlehl zraněním řidič Octavie. Spolujezdkyně byla s vážnými zraněními letecky transportována do nemocnice. Mluvčí ve čtvrtek potvrdil, že třiačtyřicetiletá žena v nemocnici zemřela. Lehce se zranil i řidič kamionu. 

Silnice musela být ve středu na několik hodin uzavřena. Příčinu tragické nehody vyšetřují kriminalisté, u řidiče Octavie Scout byly zjištěny téměř dvě promile alkoholu v krvi. 

Témata:  dopravní nehody Policie ČR Zlínský kraj

Související

Aktuálně se děje

8. června 2026 8:24

Střelba v Poleradech. Taxikář použil zbraň, pro těžce zraněného letěl vrtulník

Policie od nedělního večera vyšetřuje střelbu ve středočeských Poleradech. Zbraň měl použít taxikář, který se nepohodl s dvojicí zákazníků. Jeden z mužů utrpěl těžká zranění, do nemocnice ho přepravil vrtulník. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Úřad vlády

Stát bude platit více za státní pojištěnce, odsouhlasila vláda

Stát příští rok odvede do systému veřejného zdravotního pojištění za tzv. státní pojištěnce o 24 miliard korun více než letos. Skokové navýšení platby má zajistit novela zákona o pojistném na veřejné zdravotní pojištění, jejíž návrh odsouhlasila vláda Andreje Babiše (ANO) na pondělním zasedání. Části jednání byl přítomen i prezident republiky Petr Pavel.