Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nadáváte na Brusel? Bývalý politik usadil kritiky EU, tohle se jim líbit nebude

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Nadávat na Evropskou unii je dnes trendem. Bývalý politik, který dnes komentuje veřejné dění, Pavel Bratinka, ale naznačuje, že takové jednání svědčí o jejich neznalosti.

Expolitik tvrdí, že Evropská unie není nic jiného než forma spolupráce a soužití několika států. Podle něj si to ale špatně informovaní lidé neuvědomují.

"Můžeme společně jednat i vůči světu, který je stále nehostinnější a nepřátelštější k našim hodnotám," uvedl v Českém rozhlase.

Dodal, že vznikl všeobecný dojem, že Evropská unie je něco nad jednotlivými členskými státy. To je i jeden z důvodů, proč lidé Unii kritizují. Ono to ale tak podle něj ve skutečnosti vůbec není.

Není to ale jediný nesmysl, který se mezi lidmi šíří. Bratinka dodal, že bludy o Evropské unii jsou velmi rozšířené a většina obyvatel Unie jednoduše neví, jak skutečně funguje. Nadávají na ni, ale často je ani nezajímá, jaká je realita.

"Není moc populární vysvětlovat, jak EU funguje, ale je populární na ni nadávat," uvedl a dodal, že Evropská unie poskytuje jistotu, že se podmínky, ve kterých se pohybují, nezmění.

Přiznal sice, že EU byla vždy reformovatelná, jedním dechem ale také dodal, že se v minulých desetiletích reformovala už několikrát. "Všechny reformy měly formu nové mezinárodní smlouvy a musel je schválit i maltský parlament," dodal.

Témata:  EU Češi vlajky

Související

Aktuálně se děje

27. června 2025 10:12

Farma Česko se vrátila po třinácti letech. Soutěžící bojují o sympatie všelijak

Po Survivoru či Love Islandu zkouší Nova ve vysílání další reality show. Po třinácti letech se na televizní obrazovku vrátila Farma. Sympatie diváků si soutěžící získávají všelijak. Jak na to jde Sandra Haganová? 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Vejce

Veterinární správa nařídila stáhnout statisíce závadných vajec

Státní veterinární správa (SVS) dnes upozornila na závažný nález nadlimitního množství léčivé látky monensinu ve vejcích distribuovaných na český trh. Jedná se o vejce označená kódem 3-CZ-0302, vyprodukovaná společností AGRI – M, spol. s r.o. v období od 9. do 26. června 2025. SVS nařídila jejich okamžité stažení z trhu a vydala mimořádná veterinární opatření.