reklama

Expolitik tvrdí, že Evropská unie není nic jiného než forma spolupráce a soužití několika států. Podle něj si to ale špatně informovaní lidé neuvědomují.

"Můžeme společně jednat i vůči světu, který je stále nehostinnější a nepřátelštější k našim hodnotám," uvedl v Českém rozhlase.

Dodal, že vznikl všeobecný dojem, že Evropská unie je něco nad jednotlivými členskými státy. To je i jeden z důvodů, proč lidé Unii kritizují. Ono to ale tak podle něj ve skutečnosti vůbec není.

Není to ale jediný nesmysl, který se mezi lidmi šíří. Bratinka dodal, že bludy o Evropské unii jsou velmi rozšířené a většina obyvatel Unie jednoduše neví, jak skutečně funguje. Nadávají na ni, ale často je ani nezajímá, jaká je realita.

"Není moc populární vysvětlovat, jak EU funguje, ale je populární na ni nadávat," uvedl a dodal, že Evropská unie poskytuje jistotu, že se podmínky, ve kterých se pohybují, nezmění.

Přiznal sice, že EU byla vždy reformovatelná, jedním dechem ale také dodal, že se v minulých desetiletích reformovala už několikrát. "Všechny reformy měly formu nové mezinárodní smlouvy a musel je schválit i maltský parlament," dodal.

reklama