reklama

Nyní je podezřelý z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě odsouzení mu hrozí až dvouleté vězení, sdělila dnes ČTK policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Policisté vozidlo Volkswagen Golf zastavovali s pomocí světelného kuželu na třídě T. Bati ve Zlíně v neděli před 02:00. "Řidič zpočátku zpomalil a začal najíždět na odstavnou plochu, záhy ovšem rapidně zrychlil a chtěl z místa ujet. Jeho manévr zpozorovali projíždějící strážníci Městské policie Zlín, kteří se za řidičem neprodleně vydali a záhy po nich začali řidiče pronásledovat také zlínští policisté. Ujíždějící řidič zprvu nerespektoval světelné ani zvukové výzvy k zastavení vozidla a naopak stále zrychloval. V místní části Prštné nakonec zastavil," uvedla mluvčí.

Dechová zkouška u muže podle ní prokázala hodnotu 0,76 promile alkoholu. "Lustrací policisté zjistili, že má momentálně již devátý zákaz řízení, platný až do roku 2026," doplnila Kozumplíková. Muže zadrželi a převezli do policejní cely, je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

V případě odsouzení hrozí muži ze Zlína až dva roky vězení. Za neuposlechnutí výzvy policistů a přestupek, kdy jako řidič nadýchal 0,76 alkoholu, navíc může ve správním řízení dostat několikatisícovou pokutu.

reklama