Incidenční číslo, které ukazuje týdenní počet nově nakažených v přepočtu na 100.000 obyvatel, kleslo ke dnešku na 12 z nedělních 13. Mezi kraji jsou ale velké rozdíly. Praha je na tom delší dobu nejhůře, za uplynulých sedm dní připadá na 100.000 obyvatel 28 nakažených. Následuje Středočeský kraj s incidencí 16 a Liberecký s Jihočeským krajem se 14 nakaženými v přepočtu na obyvatele.

Naopak v Olomouckém a Královéhradeckém kraji je to na 100.000 lidí pět případů koronaviru za týden, v Pardubickém šest. Z okresů se epidemie nyní nejvíc šíří v okolí hlavního města - okresy Praha-západ a Praha-východ mají incidenci 27. Na druhou stranu v řadě dalších regionů jsou za poslední týden pouze jednotky případů a Jesenicko zůstává bez jediného potvrzeného případu za sedm dní.

Počet lidí, kteří jsou s koronavirem v nemocnicích, zůstával v pracovních dnech minulého týdne nad 60. O víkendu klesl pod 50. Na konci loňských prázdnin vyžadovalo nemocniční péči přes 150 pacientů s covidem. V těžkém stavu je od pátku devět pacientů, což je stejný stav jako naposledy koncem letošního července.

Od začátku loňského března, kdy se v Česku objevily první případy nákazy, bylo v zemi potvrzeno téměř 1,68 milionu případů koronaviru.Většina nakažených se vyléčila, 30.402 lidí s covidem-19 dosud zemřelo. Na minulý týden připadá šest úmrtí.