Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nehoda tří automobilů zastavila provoz na D1, způsobil ji řidič prchající před policií

Dálnice, ilustrační foto
Dálnice, ilustrační foto
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Nehoda tří aut zablokovala dnes vpodvečer na Novojičínsku na čtyři hodiny provoz na dálnici D1 ve směru z Přerova na Polsko. Zavinil ji muž, který po nezaplacení na čerpací stanici prchal před policií. Čtyři lidé, včetně viníka, se zranili. ČTK to řekla mluvčí moravskoslezské policie Kateřina Kubzová. Nehoda se stala nedaleko Bravantic okolo 17:00, provoz byl na dálnici obnoven před 21:00.

"Řidič na území Olomouckého kraje nezaplatil na čerpací stanici a chtěl ujet. Policisté jej pronásledovali za hranici našeho kraje. Při snaze ujet policii, řidič narazil do dalších dvou automobilů a pak havaroval," uvedla mluvčí. Dodala, že ani jedno vozidlo, které na Novojičínsku havarovalo, nebyl policejní vůz. "Okolnosti nehody nyní vyšetřují novojičínští policisté," řekla.

Na webu policie uvedla, že u řidiče pronásledovaného vozidla byl pozitivní orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek. "Dalšími okolnostmi nehody se zabývají novojičínští kriminalisté, kteří událost prověřují jako podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení," sdělila.

Nehoda se stala okolo 17:10 nedaleko Bravantic na Novojičínsku. Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl uvedl, že záchranáři na místě ošetřili čtyři osoby. Všichni zranění byli při vědomí a se záchranáři komunikovali. "Šestapadesátiletý muž utrpěl středně těžké poranění hlavy. O rok mladší žena lehké poranění ruky. Oba přepravila sanitka do ostravské fakultní nemocnice," řekl mluvčí.

Dodal, že zranění trupu, hrudníku a břicha utrpěl i cizinec, u kterého záchranáři neznají věk. Podle informací ČTK právě cizinec se snažil policistům ujet a nehodu zavinil. I jeho sanitka převezla do fakultní nemocnice. Čtvrtým zraněným pak byl osmnáctiletý mladík. "Utrpěl lehké poranění dolní končetiny. Sanitka jej odvezla do nemocnice v Novém Jičíně," doplnil Humpl.

Témata:  dálnice D1 nehody aut

Aktuálně se děje

20. dubna 2024 21:01

Prodej TikToku nebo zákaz: Sněmovna schvaluje opatření proti čínské síti

Americká Sněmovna reprezentantů v sobotu prosadila legislativu, která by mohla vést k totálnímu zákazu čínské sociální sítě TikTok ve Spojených státech. Uvedl to Business Insider.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy