"Řidič na území Olomouckého kraje nezaplatil na čerpací stanici a chtěl ujet. Policisté jej pronásledovali za hranici našeho kraje. Při snaze ujet policii, řidič narazil do dalších dvou automobilů a pak havaroval," uvedla mluvčí. Dodala, že ani jedno vozidlo, které na Novojičínsku havarovalo, nebyl policejní vůz. "Okolnosti nehody nyní vyšetřují novojičínští policisté," řekla.

Na webu policie uvedla, že u řidiče pronásledovaného vozidla byl pozitivní orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek. "Dalšími okolnostmi nehody se zabývají novojičínští kriminalisté, kteří událost prověřují jako podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení," sdělila.

Nehoda se stala okolo 17:10 nedaleko Bravantic na Novojičínsku. Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl uvedl, že záchranáři na místě ošetřili čtyři osoby. Všichni zranění byli při vědomí a se záchranáři komunikovali. "Šestapadesátiletý muž utrpěl středně těžké poranění hlavy. O rok mladší žena lehké poranění ruky. Oba přepravila sanitka do ostravské fakultní nemocnice," řekl mluvčí.

Dodal, že zranění trupu, hrudníku a břicha utrpěl i cizinec, u kterého záchranáři neznají věk. Podle informací ČTK právě cizinec se snažil policistům ujet a nehodu zavinil. I jeho sanitka převezla do fakultní nemocnice. Čtvrtým zraněným pak byl osmnáctiletý mladík. "Utrpěl lehké poranění dolní končetiny. Sanitka jej odvezla do nemocnice v Novém Jičíně," doplnil Humpl.