Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nehoda kamionu uzavřela na osm hodin dálnici D55

Nehoda kamionu na D55
Nehoda kamionu na D55
Foto: HZS Zlínského kraje

Ráno po půl deváté havaroval nedaleko Kurovic na Kroměřížsku kamion s návěsem. Dálnice byla po havárii celý den neprůjezdná, až po 17:00 se otevřela ve směru z Otrokovic do Hulína.

Směr na Otrokovice zůstává uzavřený kvůli vyprošťování převráceného vozidla. Policie informovala o nehodě na síti X, přičemž mluvčí Radomír Šiška podle idnes.cz potvrdil, že kamion zasahuje přes středová svodidla a řidiče našli bez známek života.

Před nehodou probíhá šetření, zároveň policie pracuje na identifikaci řidiče. Dálnice byla původně uzavřena v obou směrech, poté částečně otevřena směrem z Otrokovic na Hulín. Později se však znovu úplně uzavřela. Objízdná trasa vede po silnici I/55.

Při nehodě se vysypal náklad kamionu, který převážel plechy a kovový materiál. Došlo také k poškození nádrží, z nichž unikala nafta. Hasiči proto museli zahájit odčerpávání, aby zabránili kontaminaci půdy. Zásah koordinovali i se zástupcem životního prostředí, který schválil jejich postup.

Na místě zasahovala i asistenční služba, která pomáhala převrátit kamion zpět na kola. Řidič kamionu je podle dostupných informací již dvanáctou obětí dopravních nehod ve Zlínském kraji v tomto roce. 

Témata:  dálnice nehody kamiónů

Související

Aktuálně se děje

25. srpna 2025 20:33

Milionový rozvod Milana Baroše: Martina nemusí do konce života pracovat

Fotbalový brankář Petr Čech a jeho manželka Martina se po 26 letech rozvádí.  Jejich vztah začal už na gymnáziu a jejich manželství, které uzavřeli v roce 2003, vypadalo navenek bezchybně. Nyní se ukazuje, o jak velký majetek se dělí.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy