reklama

Záchranná služba podle středočeské mluvčí Moniky Novákové ošetřila jednoho muže s otřesem mozku a převezla ho do vinohradské nemocnice. Na místě se tvořily několikakilometrové kolony a provoz houstl i na objízdných trasách.

Událost se stala kolem 05:00 na 12. kilometru ve směru na Brno. "Úlomky z dopravní nehody se dostaly do protisměru, kde do nich narazila další vozidla," řekl ČTK policejní mluvčí Pavel Truxa. Na 14. kilometru v druhém směru hasiči zasahovali u úniku nafty z kamionu. "Máme tam kontejner na přečerpávání ropných látek," uvedla mluvčí krajských hasičů Vladimíra Kereková. Kolem 9:00 byl podle policie provoz na dálnici obnoven, nejdříve ve směru na Brno a poté i na Prahu.

Nehoda způsobila v ranní špičce značné dopravní komplikace. Kolem 08:00 se kolona ve směru na Prahu táhla od místa nehody zhruba ke 29. kilometru D1. V opačném směru sahala k šestému kilometru. Řidiči museli počítat s hustším provozem v okolních obcích. Například v Říčanech byla ráno tradičně zácpa nejen na frekventované silnici 101 vedoucí k dálnici, ale i na menších silnicích a v ulicích města. Motoristé tam zajížděli při hledání alternativních tras pro cestu do Prahy. Dopravní kolaps nastal zejména v ulicích Jizerská a Na Obci.

Na objízdné trasy mimo dálnici byly odkláněny také autobusy. Do potíží se dostali hlavně cestující v linkovém autobusu do Tábora, který u nehody uvízl.