Muž se řítil po silnici pod vlivem alkoholu až stoosmdesátikilometrovou rychlostí a před střetem s protijedoucím autem ohrozil také další řidiče. Podle verdiktu se dopustil obecného ohrožení, obhajoba s právní kvalifikací nesouhlasila.

Při ukládání trestu přitížila Sochnovi jeho minulost. Kvůli svým předchozím jízdám v autě či na motorce měl už několik záznamů. O řidičský průkaz přišel krátce před nehodou kvůli jízdě pod vlivem drog. "Přestupky neustále gradovaly, až vyústily v tento tragický následek. Ukládaný trest odpovídá smrtelnému následku, plní i jistou generální prevenci. Musí být vyslán signál, že takové jednání na silnicích nebude tolerováno," uvedl letos v březnu soudce Vrchního soudu v Olomouci Daniel Plšek. Auto se podle něj stalo neřízenou střelou.

Tragická nehoda se stala 4. října 2018 mezi Citonicemi a Milíčovicemi. Sochna se zhruba jedním promile alkoholu ve vysoké rychlosti nejprve předjížděl dvě před ním jedoucí vozidla a do jízdního pruhu se poté zařadil těsně před nimi, takže řidiči museli intenzivně brzdit. Při manévru ohrozil další dvě protijedoucí vozidla, ve kterých cestovaly také děti - také tito řidiči museli rychle přibrzdit a v jednom případě i uhnout ke krajnici.

Muž poté v rychlosti 179 kilometrů v hodině vyjel do protisměru a čelně se střetl s protijedoucím osobním autem. Srážka obě auta odhodila do pole, jen shodou náhod nezasáhla projíždějícího cyklistu. Řidička druhého auta zemřela na místě. Sochna se při nehodě zrani.