V nemocnicích je aktuálně na 940 pacientů, naposledy jich bylo méně v polovině září. Vyplynulo to z dnes zveřejněných údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

S nákazou v sobotu zemřel jeden člověk. Údaje za poslední dny se ale do statistik dostávají se zpožděním, takže konečné číslo bývá většinou jiné, vyšší. Za uplynulých sedm dní podle dosavadních informací ministerstva zemřelo s covidem 66 lidí, v průměru tedy devět za den. O týden dřív bylo zemřelých s covidem 138, denní průměr tak činil 20.

Od začátku epidemie v březnu 2020 bylo v Česku potvrzeno přes 4,15 milionu případů nákazy koronavirem. V posledních 17 dnech nových případů ale ubývá, spolu s tím klesají i případy, kdy se někdo nakazil opakovaně. Za sobotu ministerstvo eviduje 99 takových případů, o týden dříve jich bylo 127. Celkový počet podezření na opakovanou infekci je podle ministerstva 353.849. Tyto případy nejsou zahrnuty do souhrnného počtu potvrzených případů covidu.

V posledních dnech ale klesá i zájem o testování. V sobotu zdravotníci udělali přibližně 1860 testů, zhruba o dvě stovky méně než před týdnem.

Na 100.000 obyvatel připadá v posledních sedmi dnech 90 nakažených. Takzvané incidenční číslo se tedy také snižuje. Nejvyšší zůstává v Praze, kde na 100.000 obyvatel v uplynulém týdnu připadá 110 případů nákazy. Naopak v Moravskoslezském kraji má incidence hodnotu 66, nejméně v Česku.

Očkovat proti covidu se v sobotu nechalo 1565 lidí, zhruba o 200 více než před týdnem. Většina lidí si nyní chodí pro posilující dávky. První posilující dávku v sobotu dostalo 132 zájemců, druhou posilující dávku 1404 zájemců.

Plně očkováno je proti koronaviru v Česku přes 6,89 milionu lidí. První posilující dávku má více než 4,3 milionu lidí a druhou přes půl milionu lidí. Očkování je podle ministerstva zdravotnictví ochranou před těžkým průběhem nemoci a úmrtím na covid-19.