Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Obce postižené tornádem osvítí dočasně lampy na sloupech elektrického vedení

Následky řádění tornáda v obci Hrušky na jižní Moravě. (25.6.2021)
Následky řádění tornáda v obci Hrušky na jižní Moravě. (25.6.2021)
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Společnosti E.ON Energie a EG.D zdarma nainstalují veřejné osvětlení v jihomoravských obcích postižených tornádem. Sto lamp bude na sloupech pro dočasné elektrické vedení, které v těchto dnech vzniká. V tiskové zprávě to za společnosti uvedl Roman Šperňák.

V postižené oblasti je bez dodávky energie stále zhruba 500 míst včetně domů určených k demolici. Po tornádu před třemi týdny bylo bez proudu asi 75.000 odběratelů.

Ulice v Hruškách, Mikulčicích, Moravské Nové Vsi a Lužicích osvítí sto nových lamp v nejbližší době. "Po diskuzích s představiteli obcí jsme reagovali na potřeby, které mají. Kromě toho, že se snažíme co nejrychleji obnovit dodávky elektrické energie do všech domácností, tak tam, kde stavíme provizorní elektrické vedení, se nabízí možnost doplnění o dočasné veřejné osvětlení," uvedl Lukáš Svoboda, vedoucí oblastního managementu společnosti EG.D.

Provizorní osvětlení zvýší bezpečnost a může zamezit krádežím v nočních hodinách. Do budoucna bude nutné v obcích postavit nové veřejné osvětlení v závislosti na obnově trvalého vedení. "Například obec Hrušky je naším dlouholetým zákazníkem. V minulém roce jsme tam obnovili veřejného osvětlení a letos jsme měli naplánovanou druhou etapu obnovy. Jsme připraveni pomoci s výstavbou trvalého veřejného osvětlení. Teď je ale potřeba co nejrychleji osvětlení zajistit alespoň tímto způsobem,“ řekl Jaromír Uhde ze společnosti E.ON Energie.

Témata:  elektřina Tornádo na Moravě

Aktuálně se děje

11. dubna 2024 19:06

Orbán má nového nepřítele. Péter Magyar do ulic přivedl desítky tisíc lidí

Maďarský právník a bývalý diplomat administrativy premiéra Viktora Orbána, Péter Magyar, který v posledních týdnech vedl dva masové protesty proti Orbánově vládě, nyní zakládá politickou stranu nazvanou TISZA - Tisztelet és Szabadság Párt (Strana respektu). Tuto informaci zveřejnil ve čtvrtek na svém Facebooku.

Zdroj: Kateřina Skálová

Další zprávy

přijímací zkoušky roku 2024

Co to mělo být? Zdrcení žáci jsou z přijímaček v rozpacích a na pokraji pláče

Jakoby české školství neodkázalo připravit bezproblémové zadání přijímacích zkoušek tak, aby se další rok po tom problémovém vydařil lépe. Ale je tomu tak a nebo je problém v přípravě? První kolo jednotných přijímacích zkoušek je minulostí a žáci se vyjadřují k průběhu zkoušek. Někteří z nich uvádějí, že otázky z matematiky byly obtížné a někteří se cítí unavení ze čtení dlouhých zadávacích textů.