reklama

V postižené oblasti je bez dodávky energie stále zhruba 500 míst včetně domů určených k demolici. Po tornádu před třemi týdny bylo bez proudu asi 75.000 odběratelů.

Ulice v Hruškách, Mikulčicích, Moravské Nové Vsi a Lužicích osvítí sto nových lamp v nejbližší době. "Po diskuzích s představiteli obcí jsme reagovali na potřeby, které mají. Kromě toho, že se snažíme co nejrychleji obnovit dodávky elektrické energie do všech domácností, tak tam, kde stavíme provizorní elektrické vedení, se nabízí možnost doplnění o dočasné veřejné osvětlení," uvedl Lukáš Svoboda, vedoucí oblastního managementu společnosti EG.D.

Provizorní osvětlení zvýší bezpečnost a může zamezit krádežím v nočních hodinách. Do budoucna bude nutné v obcích postavit nové veřejné osvětlení v závislosti na obnově trvalého vedení. "Například obec Hrušky je naším dlouholetým zákazníkem. V minulém roce jsme tam obnovili veřejného osvětlení a letos jsme měli naplánovanou druhou etapu obnovy. Jsme připraveni pomoci s výstavbou trvalého veřejného osvětlení. Teď je ale potřeba co nejrychleji osvětlení zajistit alespoň tímto způsobem,“ řekl Jaromír Uhde ze společnosti E.ON Energie.

reklama