reklama

Společnost Knihy Dobrovský podle svého marketingového ředitele Adama Pýchy vítá jakékoliv konstruktivní návrhy, které umožní postupný návrat k běžnému stavu. Od počátku pandemie firma počítala s tím, že se bude muset vypořádat s mnoha nařízeními a omezeními. "Zásadní je, aby přijatá nařízení nekomplikovala nákup zákazníkům. Povinnost FFP2 respirátorů považujeme za splnitelnou, byť to představuje další nemalý náklad, což je v této době vždy důležité připomenout," uvedl Pýcha.

Obuvnická firma Baťa respirátory FFP2 pro své pracovníky už objednala, nejpozději 22. února budou ve všech pobočkách pro personál k dispozici, řekla dnes ČTK marketingová manažerka společnosti Denisa Jandová. Pro zaměstnance dále podle ní platí, že si musejí pravidelně dezinfikovat ruce, doporučené je také používání rukavic. Pro zvýšení bezpečnosti nechá firma Baťa podle Jandové ve vybraných prodejnách instalovat ionizační světla dezinfikující prostor.

Pokud vláda vydá nařízení povinnosti respirátorů FFP2 u personálu, je ho připravena respektovat i síť drogérií Rossmann, řekla manažerka komunikace firmy Olga Stanley.

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) vládě navrhne otevření obchodů od 22. února. Vláda by o tom podle něj měla rozhodnout za jeden až dva dny na mimořádném jednání. Kromě povinných respirátorů pro personál, nikoliv zákazníky, zůstanou v platnosti dosavadní pravidla jako limit 15 metrů čtverečních plochy na jednoho zákazníka, dodržování dvoumetrových odstupů či řízení front před a v obchodech.

reklama