Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Obchody otevřou přespříští týden, oznámil Havlíček

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Jan Zýka, EuroZprávy.cz

Všechny maloobchodní prodejny podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) budou smět otevřít definitivně od 10. května. Schválila to dnes vláda. Havlíček to napsal na twitteru.

Představitelé vlády mluvili v poslední době o možném obnovení maloobchodního prodeje od 3. května. Podmínkou byl pokles počtu nakažených koronavirem za sedm dní pod 100 na 100.000 obyvatel. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) ale na začátku týdne řekl, že se pravděpodobně této hranice podaří dosáhnout až koncem prvního květnového týdne. Momentálně počet potvrzených případů nemoci covid-19 v ČR činí 146 na 100.000 lidí.

Havlíček už dříve řekl, že v prodejnách by měla platit stávající opatření, tedy limit 15 metrů čtverečních provozní plochy na jednoho zákazníka, dodržování dvoumetrových odstupů, dezinfekce rukou před vstupem do obchodu či zakrytí dýchacích cest.

V současné době mohou fungovat jen vybrané obchody jako potraviny, lékárny, drogerie, optiky, obchody s dětským oblečení a obuví nebo květinářství. Podle Havlíčka zůstává uzavřena čtvrtina prodejen.

Kvůli druhé vlně pandemie vláda zakázala maloobchodní prodej od 22. října. Krátké, zhruba třítýdenní rozvolnění povolila v prosinci, kvůli špatné epidemické situaci se ale většina prodejen po Vánocích už nesměla znovu otevřít.

Témata:  obchody Karel Havlíček

Související

Aktuálně se děje

7. května 2026 12:07

Stupeň požárního poplachu v Českém Švýcarsku se dále snížil

Další dobré zprávy přišly z Českého Švýcarska, kde hasiči od víkendu bojují s rozsáhlým lesním požárem. Podle nejnovějších informací se snížil stupeň požárního poplachu. Okolnostmi požáru se zabývá policie. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Andrej Babiš

Zvykejme si na Babiše. Chce vyhrávat volby příštích 11 let

Premiér Andrej Babiš se nechal slyšet, že jeho politické ambice sahají hluboko do budoucna. Ve svém pravidelném pořadu „Sorry jako“, který natáčí společně s vicepremiérem Karlem Havlíčkem, prohlásil, že plánuje vítězit ve volbách i v příštích jedenácti letech. Konkrétně si vytyčil cíle pro volební roky 2029, 2033 a 2037.