reklama

O vydání mimořádného opatření rozhodla vláda před dvěma týdny, do té doby služba nebyla v legislativě popsána. "Nyní tedy toto testování, pokud je provedeno onl-ine za dozoru zdravotnického pracovníka, tak je postaveno naroveň antigenního samotestu, který je proveden na místě například nějaké kulturní akce," řekl tehdy ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Člověk, který dostane potvrzení o provedení takového testu, jej může využít maximálně 24 hodin.

On-line testování funguje tak, že si člověk pořídí samotest. Potřebuje také chytrý telefon a připojení k internetu. Výtěr pak udělá za asistence zdravotníka, s kterým se spojí přes web. Zdravotník také zkontroluje občanský průkaz nebo cestovní pas klienta, vyhodnotí výsledek testu a vystaví testovanému certifikát. Výsledek zájemci mohou podle firmy Test do kapsy získat do 45 minut. Toto testování je podle firmy řešením například v nepředvídatelných situacích.

"Lidé si mohou udělat test z pohodlí domova, či odjinud za pomocí asistence odborného zdravotnického personálu, nabízíme tak alternativu ke klasickému testování, okamžitou a bezpečnou," uvedl jednatel společnosti Test do kapsy Michael Šturm. Firma nabízí test za 260 korun. Pokud se lidé nechají otestovat v oficiálních testovacích místech, mají zdarma čtyři antigenní a dva PCR testy měsíčně.

reklama