reklama

Střecha pavilonu A začala hořet v pondělí dopoledne. Škody zatím nemocnice nevyčíslila. Zřizovatelem nemocnice je ministerstvo obrany, proto požár vyšetřuje vojenská policie.

V budově sídlí ambulance a lůžkové oddělení neurologie, oční klinika a ORL. "Na těchto pracovištích může dojít k přesunu termínů u některých výkonů, které lze odložit. Pacienti, kterých se budou změny týkat, budou vyrozuměni prostřednictvím SMS," uvedla nemocnice. Další pokyny jsou i na vstupech do pavilonů.

Kvůli požáru je v okolí pavilonu A5 omezený pohyb osob a motorových vozidel. Požár zničil střechu a podkroví levého křídla pavilonu A, nikdo z pacientů ani personálu se nezranil, lehčí zranění utrpěli při zásahu tři hasiči.

Hasiči měli požár hlášený v sobotu kolem 9:30, hořelo na ploše 15 krát 30 metrů. Zhruba za hodinu se podařilo zastavit plameny. Kolem 12:45 na twitteru oznámili, že požár je "prakticky uhašen", prostor střechy kontrolovali termokamerami. V neděli na místě zůstávala jedna jednotka hasičů jako asistence vyšetřovatelům.

Vyšetřování příčin vzniku požáru převzala Vojenská policie, šetření na místě již její pracovníci ukončili a pavilon předali vedení nemocnice, řekla ČTK její mluvčí Kateřina Mlýnková. Nyní vyšetřovatelé čekají na výsledky znaleckých expertíz, dodala.