Krátce před lednovým prvním kolem prezidentských voleb Pavel Lidovým novinám řekl, že se cítí ve výborné zdravotní kondici. Doplnil, že je připraven zveřejnit zprávu z celkového vyšetření. "To chci absolvovat i sám kvůli sobě v ÚVN," uvedl jednašedesátiletý generál ve výslužbě.

Prohlídku podstoupil dnes ráno, ve veřejném kalendáři měl na testy vyhrazeno tři a půl hodiny. "Výsledky bych měl mít před inaugurací a do té doby je také zveřejním, jak jsem slíbil před volbami. Prozatím to vypadá, že žádnými zdravotními neduhy netrpím, takže věřím, že prezidentskou funkci budu vykonávat v plné síle," napsal zvolený prezident. Současně s tímto oznámením zveřejnil fotografii, na níž ho na chodbě nemocnice doprovází ředitel ÚVN Miroslav Zavoral, který je současně ošetřujícím lékařem dosluhují hlavy státu Miloše Zemana.

Zemanův zdravotní stav budil pozornost dlouhodobě. V roce 2021 na podzim byl Zeman dvakrát hospitalizován, přičemž napodruhé byl zpočátku ve vážném stavu na klinice intenzivní medicíny. Lékaři nutnost péče zdůvodnili komplikacemi spojenými s prezidentovým chronickým onemocněním. O prezidenta se od návratu z nemocnice starají v Lánech zdravotní sestry.

reklama