reklama

Přesný termín zatím ODS neurčila, mluvčí strany Adéla Valentová ČTK řekla, že ideální by bylo odložení zhruba o dva měsíce.

"Vzhledem k probíhající epidemii jsme se dnes na výkonné radě ODS rozhodli odložit kongres ODS na jaro 2022. Věřím, že epidemie poleví a na jaře se budeme moci sejít se všemi delegáty osobně," uvedl Fiala na twitteru.

Kongres pořádá ODS pravidelně po dvou letech. Naposled 18. ledna 2020 Fiala obhájil svůj mandát, když získal podporu víc než 90 procent delegátů kongresu. Setkání stovek občanských demokratů se tehdy neslo v duchu kritiky tehdejší vlády premiéra Andreje Babiše (ANO) a příprav na předloňské krajské a senátní volby a loňské sněmovní volby. Fiala tehdy uvedl, že ODS má v hlasování o novém složení Sněmovny ambici zvítězit. Do hlasování šli občanští demokraté spolu s lidovci a TOP 09, po volbách složili vládní tým ještě dohromady s koalicí Starostů a Pirátů.

Koalice Spolu vyhrála sněmovní volby nad hnutím ANO o 0,67 procenta, což představovalo 35.765 hlasů. Byl to nejtěsnější rozdíl mezi vítězem a druhým v pořadí v historii obsazování dolní komory Parlamentu. Spolu má ve Sněmovně 71 křesel, druhé ANO o jedno víc. Třetí PirSTAN získal 37 mandátů.