Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Omezení na lince metra C: Začala výluka, na Hlavním nádraží spadla omítka na nástupiště

Pražské metro, ilustrační fotografie.
Pražské metro, ilustrační fotografie.
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Stanice metra Hlavní nádraží je od sobotního rána přístupná cestujícím jen v jednom směru. Podle hasičů spadla na nástupiště betonová omítka. Událost se obešla bez zranění. Na lince C zároveň dnes začala plánovaná výluka. 

Podle webu dopravního podniku aktuálně probíhají havarijní práce na stropní konstrukci na nástupišti ve směru Háje. "Pro vstup a výstup do metra směr Háje použijte prosím stanici metra Muzeum a Florenc. Autobusová linka AE je prodloužena do zastávky Muzeum," uvedl dopravce.

Na místě události zasahují hasiči. "Na část nástupiště spadla betonová omítka. Událost se obešla bez zranění. Případ si převzali kolegové hasiči z jednotky pražského dopravního podniku," sdělili na sociální síti X.

Na lince C je zároveň od sobotního rána omezen provoz kvůli plánované výluce z důvodu opravy trati v úseku Pražského povstání – Háje. Omezení potrvá do středy. 

V denním provozu budou zavedeny náhradní autobusové linky XC v trase Pražského povstání – Pankrác – Budějovická – Brumlovka (pouze ve směru na Háje) – Kačerov (pouze směr Háje) – Roztyly – Dědinova – Chodov – Jarníkova – Opatov – Mikulova – Háje a 800 v trase Vyšehrad – Pražského povstání (pouze směr Jižní Město) – Na Veselí (pouze směr Vyšehrad) – Chodovec – Chodovská tvrz – Litochlebské náměstí – Bachova – Mikulova – Hněvkovského – Modrá škola – Háje – Horčičkova – Jižní Město.

Témata:  metro MHD Praha Praha

Aktuálně se děje

13. července 2024 17:32

13. července 2024 14:25

Rusko zavede progresivní daň. Putin potřebuje další peníze i pro armádu

Rusko od ledna 2025 ve snaze zvýšit příjmy státního rozpočtu, který vyčerpává především probíhající válka na Ukrajině, zavádí progresivní daň z příjmu fyzických osob. Příslušný zákon v pátek podepsal prezident Vladimir Putin, informovala agentura TASS. V přepočtu má do ruské státní kasy připlout téměř dalších 30 miliard dolarů, napsal web France24

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy