Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Otevírací doba obchodů: Jak bude otevřeno v pondělí 28. října?

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Začal víkend, během kterého je tentokrát dobré vzít v potaz jednu věc. Na dva víkendové dny totiž navazuje státní svátek 28. října, na který se vztahuje již několik let platný zákaz prodeje v obchodech. O víkendu je tak potřeba si najít čas na nákup. 

Od roku 2016 v Česku platí zákon o prodejní době v maloobchodě, jehož hlavním záměrem je úprava prodejní doby v maloobchodě tak, aby byl v prodejnách nad 200 metrů čtverečních stanoven zákaz prodeje ve vyjmenované svátky. 

Mezi svátky, během nichž musí prostornější obchody zůstat uzavřené, patří i 28. říjen neboli Den vzniku samostatného československého státu. V pondělí tedy v supermarketech či hypermarketech nenakoupíte.

Například řetězec Billa v tiskové zprávě, kterou má web Globe24.cz k dispozici, informoval, že v pondělí budou všechny prodejny zavřené. Výjimkou jsou jeho obchody na dopravních uzlech, konkrétně na pražském letišti a hlavních nádražích v Praze a Brně. 

Příští měsíc bude situace odlišná, až si Česko bude 17. listopadu připomínat události sametové revoluce. Na Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva, který navíc letos připadá na neděli, zůstanou obchody otevřené. Ze zákona se opět uzavřou až v poledne na Štedrý den a mimo provoz budou i 25. a 26. prosince během vánočních svátků. 

Témata:  obchody

Související

Aktuálně se děje

12:55

Kim Kardashian šokována: North přebírá prim v popularitě

Kim Kardashian byla překvapená, když zjistila, že její dcera North West je o 18 procent populárnější než zbytek rodiny. Northino vystoupení v muzikálu Lví král přitáhlo obrovskou pozornost, s miliardami impresí a neuvěřitelnou mediální hodnotou. Kim je na její úspěch velmi pyšná a vtipně dodala, že se bude muset postarat, aby ji North nezastínila.

Zdroj: Zdeněk Tuhý

Další zprávy

Policie ČR, ilustrační foto

Útok v Hradci: Česko truchlí za oběti vraždy

Královéhradeckem se šíří smutek, hněv i strach. Tragédie, která se ve čtvrtek ráno odehrála v místním obchodě, zasáhla nejen blízké obětí, ale i širokou veřejnost. Dvě prodavačky, 19letá dívka a 38letá žena, se staly oběťmi brutálního útoku 16letého mladíka, který si je podle všeho vybral zcela náhodně.