reklama

První kolo voleb nástupce Miloše Zemana bude v pátek a sobotu 13. a 14. ledna a případné druhé kolo prezidentské volby se uskuteční 27. a 28. ledna.

V prosinci se dostala podle bookmakerů do vedení Nerudová a měla nejnižší kurz 2:1. Nyní její kurz na vítězství stoupl na 2,55 až 2,75:1. Naopak Pavlův kurzu klesl z 3:1 na 2,1:1 až 2,3:1. Předseda ANO Babiš měl v prosinci kurz na vítězství okolo 3,6:1 a nyní převážně 4:1.

U Tipsportu lidé vsadili na nového prezidenta k začátku ledna 38 milionů korun a ke 40 milionům u Fortuny. V nadcházejících dnech bude zájem sázkařů gradovat. "Celkově bychom se mohli pohybovat kolem 180 milionů korun. Čím více budou volby vyhrocené, tím více budou sázkaře lákat," uvedl mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Na Babiše lidé u Tipsportu vsadili 16,5 milionu korun, zatímco na Pavla 9,5 milionu a na Nerudovou 5,5 milionu. U Fortuny je v posledních dnech nejvíce vkladů na Pavla, 33 procent.

Ostatní kandidáti mají na výhru vysoké kurzy a sázkaře příliš nelákají. Čtvrtý je podle kurzů senátor Pavel Fischer a za ním senátor Marek Hilšer, šéf odborářů Josef Středula, poslanec SPD Jaroslav Bašta, podnikatel Karel Diviš a bývalý rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima.

Sázet se dá nejen na volbu prezidenta, ale například i na nejbližší program nové hlavy státu. Například u Fortuny je kurz 100:1 na šanci, že by prezident nejel na Slovensko. Rovněž se dá sázet, zda pojede do Německa, Polska nebo na Ukrajinu. Vsadit lze i na obsazení prezidentské kanceláře, například jestli kancléřem zůstane Vratislav Mynář, mluvčím Jiří Ovčáček a ředitelem protokolu Vladimír Kruliš.