Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pavel zvažuje opětovnou kandidaturu na prezidenta

Petr Pavel
Petr Pavel
Foto: Michael Zelinka / INCORP images

Prezident Petr Pavel nevyloučil možnost, že se za necelé čtyři roky pokusí obhájit svůj mandát ve volbách. Dnes to uvedl v rozhovoru pro Českou televizi (ČT) při zhodnocování svého prvního roku ve funkci.

Svou případnou účast v budoucích volbách bude podle něj posuzovat v závislosti na politické a společenské situaci a podle toho, jak mu bude dařit naplňovat jeho priority, informovala televize.

"Předem bych určitě neměl vylučovat nic," odpověděl Pavel na otázku ohledně opětovné kandidatury. Dodal, že důležitý bude názor a podpora jeho manželky.

Zároveň zdůraznil, že intenzita jeho současných aktivit naznačuje, že se nebojí nasadit všechny síly i do druhého funkčního období.

V lednu během setkání s občany ve Stříbře na Tachovsku přitom naznačil, že momentálně nemá zájem o obhajobu svého mandátu.

"Osobně si myslím, že jeden pětiletý mandát, pokud je člověk plně angažován, je dostatečný," prohlásil prezident podle serveru Novinky.cz.

Témata:  Petr Pavel

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 6:17

Peskov: Rozhodnutí americké sněmovny bylo „očekávané a předvídatelné“

Sobotní souhlas Sněmovny reprezentantů USA s dlouho odkládaným balíčkem pomoci pro Ukrajinu ve výši 61 miliard dolarů zabije ještě více Ukrajinců, uvedl podle agentury AFP Kreml.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy