Vyhotovil ji ředitel Ústřední vojenské nemocnice Miroslav Zavoral, který pečuje i o zdraví končícího prezidenta Miloše Zemana.

Zavoral ve zprávě Pavla označil za zdravého a vitálního muže, "který je schopen plně vykonávat veškeré povinnosti v rámci funkce prezidenta České republiky".

Zpráva byla podle Zavorala vyhotovena na základě preventivní prohlídky, kterou Pavel absolvoval 21. února. "Komplexní vyšetření prokázala, že zvolený prezident je ze zdravotního hlediska plně způsobilý k vykonávání služby včetně všech náležitých povinností bez jakýchkoli výjimek," uvedl Zavoral. Text sepsal 28. února.

Kromě podrobného fyzikálního vyšetření a laboratorních krevních testů Pavel absolvoval další preventivní specializovaná vyšetření na interní klinice a radiologickém oddělení. Jejich součástí byly rentgen plic a srdce, EKG, ECHO srdce, angiologické vyšetření a sonografie břicha a prostaty.

Lékař Pavlovi doporučil antisklerotickou dietu s omezením živočišných tuků nebo užívání léku na snížení koncentrace kyseliny močové v krvi.

Otázka zdraví se řešila především u Pavlova předchůdce Miloše Zemana. Ten byl kvůli závažným zdravotním obtížím na podzim 2021 hospitalizován, od té doby potřebuje péči zdravotních sester i v lánském zámku, kde v posledních letech bydlí.

reklama