Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Petr Pavel se zranil při jízdě na motorce. Je v nemocnici

Petr Pavel
Petr Pavel
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Prezident Petr Pavel se zranil při jízdě na motorce. Zranění nejsou vážná, ale bude nutné krátké pozorování v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Tuto informaci dnes večer zveřejnila prezidentská kancelář na sociální síti X. 

Dvaašedesátiletý Pavel je známý svou vášní pro jízdu na motorce, které se nevzdal ani po svém loňském zvolení do prezidentské funkce.

Generál ve výslužbě se těší dobré fyzické kondici, což dokázal například letos v únoru seskokem padákem, a během návštěv krajů často podniká horské túry.

V dubnu si prezident poranil obličej při střelbě na střelnici v uherskobrodské České zbrojovce během dvoudenní návštěvy Zlínského kraje.

K drobné tržné ráně u obočí došlo při střelbě dlouhou zbraní s optikou, a zranění tehdy nevyžadovalo lékařské ošetření.

Ještě před svou inaugurací Pavel absolvoval lékařské vyšetření v ÚVN a krátce před nástupem do úřadu zveřejnil zprávu o svém zdravotním stavu.

Lékaři tehdy potvrdili, že je zdravotně způsobilý k vykonávání všech prezidentských povinností.
 
 

Témata:  Petr Pavel

Aktuálně se děje

15. června 2024 16:40

Scholz nepovažuje Putinovy mírové návrhy za věrohodné

Země skupiny G7 se na červnové schůzce nezabývaly řešením války na Ukrajině. Podle německého kancléře Olafa Scholze je totiž zřejmé, že ruský prezident Vladimir Putin nemyslí své mírové návrhy vážně. Na Scholzovo vyjádření upozornila agentura Reuters.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy