reklama

Zahrnuje například zrychlení stavebního řízení, konec spalování uhlí nejpozději k roku 2033, vysoké školy bez školného, 20.000 odborníků z praxe ve školách a manželství pro stejnopohlavní páry. Oslovovat mladší generaci se chystají Piráti a Starostové i v ulicích. Mladým lidem, například na studiích, chtějí pomáhat s vyřizováním volebních průkazů.

"Nenechme o své budoucnosti rozhodovat jiné. Nechceme už huntování naší planety. Víme, že školství potřebuje změny," popisuje priority programu video. Dalšími pak jsou spravedlnost, boj se sexuálním násilím, digitalizovaný stát, dostupné bydlení, duševní zdraví, členství země v Evropské unii či rovná práva pro všechny, což zahrnuje i manželství pro stejnopohlavní páry.

Hlavní část koaliční kampaně směřované k mladým se odehraje na sociálních sítích."Na závěr nás bude čekat hodně silná mobilizační kampaň, kdy se budeme snažit přesvědčit mladé, že mají jít k volbám, že mohou rozhodnout výsledek voleb," řekla ČTK pražská manažerka kampaně Pirátů Höllge. Zároveň se budou zástupci Pirátů a STAN snažit mladé podpořit v tom, aby k volbám jít mohli. Ve studentských centrech - Praze, Brně, Plzni a v Olomouci - plánují pomáhat studentům s vyřizováním volebních průkazů, doplnila.

Prostřednictvím instagramu a hesla JdemeVolit oslovuje mladé voliče s výzvou, aby k urnám přišli, také koalice občanských demokratů, lidovců a TOP 09 Spolu. Kampaň zahájila počátkem srpna.

Volby se konají 8. a 9. října. Koalici Pirátů a Starostů dávají poslední volební modely na třetí místo za vládním hnutím ANO a koalicí Spolu.

reklama