reklama

"Hospitalizovaný zůstává jen jeden člověk, který byl v nejtěžším stavu. Jeho stav se zlepšil. Už není v ohrožení života," řekla ČTK Lipovská. Všichni pacienti byli nezletilí. Více informací vzhledem k jejich věku Lipovská nesdělila. V pondělí byli dva pacienti propuštěni do domácí péče, dnes další dva.

Policie v úterý uvedla, že prověřování neštěstí zabere zřejmě několik měsíců, a to vzhledem k velkému množství svědků a souvisejícím úkonům trestního řízení. Policisté pravděpodobně přizvou také znalce, který vyhodnotí bezpečnostní parametry prostor diskotéky a únikových tras.

V souvislosti s dosud zjištěnými informacemi přicházejí podle policie v úvahu dvě trestněprávní kvalifikace případu. Nejen těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, za které hrozí viníkovi až čtyři roky vězení, ale také obecné ohrožení z nedbalosti. "V případě odsouzení potom hrozí pachateli až osmiletý trest odnětí svobody," uvedla dříve policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Podle zjištění policistů nastala na schodišti před vstupem na diskotéku tlačenice vzhledem k vysokému počtu návštěvníků, kteří se nemohli dostat dovnitř ani ven. To vedlo k následné panice a zranění osmi lidí ve věku od 15 do 20 let.