reklama

V Česku připadá za poslední týden 13 nových případů covidu na 100.000 obyvatel. Je to o jeden případ více, než statistiky uváděly v úterý.

Nejvýrazněji se koronavirová nákaza šíří v Praze. V hlavním městě testy za poslední týden potvrdily 28 případů infekce v přepočtu na 100.000 obyvatel. Následuje Liberecký kraj se zhruba 19 případy a třetí nejvyšší incidenční číslo mají jižní Čechy se 17 případy. Na opačném konci žebříčku jsou Pardubický a Zlínský kraj, kde se za posledních sedm dní prokazatelně nakazilo zhruba pět lidí na 100.000 obyvatel.

Reprodukční číslo udávající, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, stouplo pro dnešek z úterních 1,05 na 1,06. Nad hodnotu jedna, která je rozhraním mezi zrychlováním a zpomalováním šíření infekce, se reprodukční číslo drží od 8. srpna.

Počet hospitalizovaných s prokázanou nákazou novým typem koronaviru nadále zůstává nízký. V posledních osmi dnech nikdy nepřesáhl 60 případů.

Od začátku epidemie v Česku loni v březnu testy odhalily téměř 1,68 milionu nakažených. Zhruba 1,65 milionu z nich se uzdravilo, naopak 30.378 lidí zemřelo. Poslední dva případy úmrtí jsou z pondělí.

 

reklama