reklama

Rozloučení s Karlem Gottem se uskuteční nejprve v pátek 11. října od 08:00 do 22:00 v Paláci Žofín na Slovanském ostrově. Tělo zemřelého bude vystaveno na katafalku ve velkém sále, organizátoři očekávají návštěvu až 50.000 lidí, na rozloučení s Waldemarem Matuškou před deseti lety na stejné místo dorazilo přibližně 30.000 jeho příznivců. Následující den se bude konat od 11:00 zádušní mše pro pozvané hosty ve svatovítské katedrále na Pražském hradě.

"Nevíme, jak se sejdeme, protože je mezi námi spousta pracujících lidí a každý může v úplně jinou dobu. Také ještě dolaďujeme pořízení věnců, na které jsme mezi členy uspořádali sbírku," řekla předsedkyně oficiálního fanklubu Karla Gotta Alena Hájková.

Členové fanklubu se sešli v pondělí večer tradičně na Malé Straně v kavárně Čas, kde uctili Gottovu památku. Mezi hosty setkání byli textař Michael Prostějovský nebo zpěvák Karel Kahovec. Mnozí z členů fanklubu již minulý týden navštívili pražskou ulici Nad Bertramkou, kde před Gottovou vilou vzniklo pietní místo se záplavou svíček a květin. Prostranství plánuje město uklidit 14. října.

Fanklub Karla Gotta má přibližně 150 členů, na běžné schůzky, na něž jsou vždy zváni i hosté, se jich schází přibližně třetina. "Když jsme čekali návštěvu Karla, přišly i dvě stovky zájemců," podotkla Hájková. "Další schůzku máme 18. listopadu, pokud budou členové fanklubu chodit, potáhnu to dál," dodala.

Gottovi příznivci se v jeho oficiálním fanklubu sdružují již 45 let, po celou dobu jeho existence je v jeho čele zakladatelka, dnes šestašedesátiletá Hájková. Náplní pravidelných schůzek byla organizační činnost, rozšiřování informací o Gottových koncertech a mediálních výstupech nebo kontakty se zahraničními fanoušky, zejména z Německa, Rakouska a Švýcarska. "Dodnes si se zahraničními fankluby dopisuju, i když tam zájem opadá. Mnoho Gottových fanoušků vzhledem k pokročilému věku zemřelo nebo mají zdravotní problémy," uvedla Hájková.

Mezi nejznámější fanoušky Gotta v zahraničí patří Heidi Bergmannová, předsedkyně fanklubu z německého Wuppertalu. "Heidi se zatím neozvala, nevím, co se děje. Ona je hrozně citlivá, takže Karlovo úmrtí asi nese těžce," podotkla Hájková.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama