reklama

Generali Česká pojišťovna má z důvodu aktuálního bouřkového počasí nahlášeno na 450 škod za 17 milionů korun. Největší škody způsobilo krupobití a velká voda, na sedm desítek škod pak způsobila vichřice. Nejvíce škod je zatím nahlášeno od klientů z Jihomoravského kraje. "Řešení škod je plynulé, více než čtvrtina škod nahlášených z majetkového pojištění občanů je vyřešená," řekla ČTK mluvčí pojišťovny Ivana Buriánková.

"K dnešnímu poledni nám klienti nahlásili 242 škod, celkem za 3,4 milionu Kč. Nejčastěji se nám ozývají klienti z jižní Moravy, dále pak z Plzeňského a Jihočeského kraje a z Vysočiny. Řešíme hlavně škody z krupobití, vichřice a popadaných stromů," uvedl mluvčí Kooperativy Milan Káňa. Očekává, že v nejbližších dnech budou hlášení nadále přibývat.

Česká podnikatelská pojišťovna z poslední bouřkové kalamity eviduje stovku škod za pět milionů Kč. Jde zejména o škody, které napáchaly voda, vichřice a kroupy na domech, tedy o zaplavené sklepy, poškozené střechy kroupami a vichřicemi. "Evidujeme též několik škod, kdy došlo k poškození majetku úderem blesku," upozornila mluvčí pojišťovny Renata Čapková. Největší oznámenou událostí je zaplavení skladu s elektrokoloběžkami s předběžným odhadem škody 0,5 milionu Kč.

Allianz registruje 88 škod u aut a majetku, u kterých je příčinou záplava, vítr a kroupy. Mluvčí pojišťovny Marie Petrovová je odhadla na 1,7 milionu Kč. U majetku podle ní jde nejčastěji o vytopené sklepy, garáže, poničené zahrady a jejich vybavení. U vozidel jde hlavně o poškození kroupami.

Silné bouřky provázené větrem postihly část Česka už v pondělí a v noci na úterý. Problémy počasí působilo hlavně na jižní Moravě, Vysočině a také ve středních Čechách. Vedle hasičů počasí zaměstnalo energetiky. Silné bouřky budou v ČR podle meteorologů do pátku. Kvůli srážkám na jihozápadě Čech ve čtvrtek a v pátek stoupnou hladiny řek, mohou dosáhnout i druhého povodňového stupně.

reklama