pojišťovny

Hasiči odstraňují následky vichřice

Pojišťovny: Škod následkem přírodních živlů loni přibylo, objem klesl

Domov

V roce 2022 mírně přibylo škod způsobených přírodními živly. Jejich objem proti roku 2021, kdy řádilo tornádo na jižní Moravě, klesl. Celkem jich pojišťovny řešily přes 100.000 za několik miliard korun. Vyplývá to z ankety ČTK mezi největšími pojišťovnami. Nejvíce škod podle nich loni způsobily vichřice a krupobití, stejně jako předloni bylo méně povodní a záplav. Nejpostiženějšími regiony byly Středočeský, Jihomoravský a Moravskoslezský kraj.

domácnosti

Na 65 procent Čechů má pojištěnou domácnost, většina na malou škodu

Domov

Pojištěnou domácnost má 65 procent Čechů, 55 procent chrání pojištěním svou nemovitost. Třetím nejčastěji sjednaným pojištěním je životní pojištění, které má každý druhý Čech. Dalších 44 procent se pak pojištěním finančně chrání pro případ úrazu, vyplývá z průzkumu, který pro České asociaci pojišťoven uskutečnila agentura SC&C počátkem května mezi 1023 respondenty.

Bouřka, ilustrační foto

Letní bouřky způsobily desetitisíce škod za více než miliardu

Byznys

Bouřky a další živly, které zasáhly Česko mnohokrát v květnu a červnu, způsobily klientům pojišťoven desetitisíce škod za více než miliardu korun. Je to více než v předchozích letech s výjimkou extrémního loňského roku, kdy řádilo tornádo na jižní Moravě. Vyplývá to z ankety ČTK mezi největšími pojišťovnami.

Egypt, ilustrační fotografie

Cestovní pojištění v příštích týdnech zdraží až o 17 procent

Domov

Cestovní pojištění v nejbližších týdnech zdraží proti loňskému roku o deset až 17 procent. Vyplývá to z dat portálu Top-Pojištění.cz. Vyplatí se proto podle něj porovnat nabídky různých pojišťoven a s ohledem na pandemii koronaviru si také ohlídat, co vše dané pojištění pokrývá.

Ilustrační foto

Domov

Na preventivní prohlídky chodí podle pojišťoven pravidelně jen třetina lidí

Přestože má každý dospělý pojištěnec každé dva roky nárok na preventivní prohlídku, využívá jí jen zhruba každý třetí. Ve srovnání se stavem před sedmi lety se tento podíl mírně zvýšil. Výsledkem nezájmu o preventivní vyšetření je, že se řadu zdravotních obtíží a nemocí podaří odchytit až v pozdních fázích, kdy se léčí hůř a systém to stojí výrazně více peněz.

Následky vichřice

Pojišťovny kvůli větru evidují zatím škody za zhruba 100 milionů korun

Domov

Pojišťovny zatím evidují kvůli silnému větru, který zasáhl v noci na čtvrtek Česko, několik tisíc škod za více než 100 milionů korun. V dalších dnech ale čekají nárůst hlášených škod, například od lidí, kteří pojedou o víkendu zkontrolovat stav svých chat a chalup. Nejčastěji zatím mají pojišťovny nahlášené poškození střech nebo automobilů po pádu větví nebo stromů. Vyplývá to z vyjádření pojišťoven oslovených ČTK.

Hasiči odstraňují následky vichřice

Pojišťovny mají po víkendových větrech tisíce škod za téměř 200 milionů Kč

Domov

Silný vítr, který o minulém víkendu zasáhl Česko, způsobil klientům pojišťoven tisíce škod za téměř 200 milionů korun. Další desítky případů přibyly o tomto víkendu, který byl také větrný. Vyplývá to z odpovědí zástupců největších pojišťoven na dotaz ČTK. Klienti hlásili zejména poničené střechy, ale i majetek poškozený pádem stromů či větví. Část škod z předchozího víkendu pojišťovny vyřešily.

Následky vichřice

Byznys

Pojišťovny hlásí po víkendovém větru tisíce škod za téměř 100 milionů Kč

Silný vítr, který o víkendu zasáhl Česko, způsobil klientům pojišťoven tisíce škod za téměř 100 milionů korun. Vyplývá to z dnešní ankety ČTK mezi největšími pojišťovnami. Klienti hlásili zejména poničené střechy, ale i majetek poškozený pádem stromů či větví. Většinu menších škod již pojišťovny vyřešily.

Hasiči odstraňují následky vichřice

Pojišťovny hlásí po silném větru přes 1000 škod za desítky milionů Kč

Byznys

Silný vítr následkem tlakové níže Nadia, který zasáhl Česko o víkendu, způsobil klientům pojišťoven přes 1000 škod za desítky milionů korun. Vyplývá to z ankety ČTK mezi největšími pojišťovnami. Hlášeny mají zejména poničené střechy, dále pak majetek poškozený například pádem stromů či větví. Nárůst nahlášených případů pojišťovny očekávají i v dalších dnech.

Cestování, ilustrační fotografie.

Loni bylo 70 procent dovolených na vlastní pěst, i letos dominují

Domov

Před pandemií covid-19 bylo individuálně organizováno 55 procent turistických cest, loni to bylo 70 procent. Letos se lidé pomalu začali vracet do cestovních kanceláří, stále však většina dovolených byla na vlastní pěst. Vyplývá to ze statistik ERV Evropské pojišťovny. Pandemie zapříčinila, že lidé začali více cestovat do okolních zemí a převážně automobilem, autobusem či vlakem místo využívání letecké dopravy.

Následky vichřice

Pojišťovny evidují po silném větru tisíce škod za desítky milionů Kč

Byznys

Silný vítr, který zasáhl Českou republiku ve čtvrtek, způsobil klientům pojišťoven tisíce škod za desítky milionů korun. Vyplývá to z ankety ČTK mezi největšími pojišťovnami. Jde hlavně o poškozené střechy, skleníky či auta. Další nárůst nahlášených případů pojišťovny očekávají po víkendu, kdy klienti zkontrolují své chaty a chalupy.

Bouřka, ilustrační foto

Pojišťovny za škody z letních bouřek vyplatily 2,8 miliardy Kč

Byznys

Pojišťovny mají nahlášeno z bouřek, vichřic a tornáda, které zasáhly ČR v červnu a v červenci, přes 41.000 škod za 5,1 miliardy korun. Klientům zatím vyplatily 2,76 miliardy korun. Celkem podle odhadu pojišťoven bouře, vichřice a tornádo způsobily 43.800 škod za 5,6 miliardy korun. ČTK o tom dnes informovala Česká asociace pojišťoven.

Bouřka, ilustrační foto

Byznys

Pojišťovny po škodách z letních bouřek vyplatily 1,1 miliardy Kč

Pojišťovny mají nahlášeno z bouřek, vichřic a tornáda, které zasáhly ČR v červnu a v červenci, 34.800 škod za 4,7 miliardy korun. Celkem odhadují 39.500 škod za 5,45 miliardy korun. ČTK o tom dnes informovala Česká asociace pojišťoven. Klientům vyplatily pojišťovny 1,1 miliardy korun.

Následky řádění tornáda v obci Hrušky na jižní Moravě. (25.6.2021)

Pojišťovny odhadují škody z bouřek v minulém týdnu na 3,6 miliardy Kč

Byznys

Pojišťovny odhadují škody z bouřek, které zasáhly zemi v minulém týdnu na 3,6 miliardy Kč. Z toho případy za 2,3 miliardy Kč už pojišťovny řeší. Pojistných událostí to bude až 25.000, nahlášeno jich je přes 11.000. Vyplývá to z odhadů, které dnes poskytla ČTK Česká asociace pojišťoven. Škody zahrnují i řádění tornáda na jižní Moravě.

Následky řádění tornáda v obci Hrušky na jižní Moravě. (25.6.2021)

Pojišťovny mají po bouřkách nahlášeno 10.000 škod za téměř dvě miliardy

Byznys

Klienti nahlásili pojišťovnám po bouřkách, které pustošily zemi v minulém týdnu, přes 10.000 škod téměř za dvě miliardy Kč. Řadu menších pojistných událostí již likvidátoři vyřešili, vyplývá z ankety ČTK mezi největšími pojišťovnami. Jde zejména o škody způsobené velmi silným větrem a krupobitím a bouřkami s přívalovými dešti. Čísla podle nich nejsou konečná, navíc hrozí další bouřky.

Následky řádění tornáda v obci Hrušky na jižní Moravě. (25.6.2021)

Pojišťovny mají po bouřkách nahlášeny tisíce škod za více než miliardu Kč

Byznys

Tisíce škod, které již překonaly miliardu korun, mají nahlášeny pojišťovny od klientů po bouřkách, jež zasáhly zemi v minulém týdnu. Část z nich způsobilo ničivé tornádo na jižní Moravě. Jde zejména o škody způsobené velmi silným větrem a krupobitím a bouřkami s přívalovými dešti, vyplývá z ankety ČTK mezi největšími pojišťovnami. Čísla podle nich zdaleka nejsou konečná, v příštích dnech očekávají další nával hlášení.

Bouřky, ilustrační fotografie

Domov

Pojišťovny evidují po bouřkách škody za desítky milionů korun

Klienti pojišťoven nahlásili po bouřkách, které přešly Českem v pondělí a v noci na úterý, téměř tisíc škod za celkem desítky milionů Kč. Nejčastěji jde o poškozené střechy a různé přístřešky, ale i o vytopené garáže nebo domy. Nejvíce případů je z jižní Moravy. Vyplývá to z dnešních vyjádření největších pojišťoven na dotaz ČTK.

Češi se nechávají testovat na covid-19

Pojišťovny budou od ledna hradit za PCR test a odběr 1276 korun

Domov

Zdravotní pojišťovny budou za PCR test na covid-19 platit od nového roku zdravotnickým zařízením 1109 korun místo dosavadních 1674 korun. Za odběr platily dosud 117 korun, nově to bude 167 korun. ČTK to sdělil mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny Milan Řepka a vyplývá to i z vydané vyhlášky.

Aktuálně se děje

25. května 2024 21:53

Zastavení invaze do Rafahu posílí Hamás, tvrdí Británie

Britská vláda zkritizovala rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který nařídil Izraeli okamžitě zastavit vojenskou ofenzívu ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy. Podle Londýna toto rozhodnutí posílí palestinské hnutí Hamás, informuje agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy