reklama

Generali Česká pojišťovna má po 13:00 nahlášeno po následcích extrémních bouřek a tornáda za celou republiku 5836 škod za 656 miliónů Kč. Na jižní Moravě jde o 3062 pojistných událostí za 508 milionů korun. "Předpokládáme, že jak počet škod, tak jejich výše dále poroste s tím, jak lidé budou hlásit zejména ty větší a totální škody," řekl ČTK mluvčí Jan Marek. Ti, kteří jsou více tornádem postiženi, se věnovali odklízecím pracím a zajišťování majetku. Proto více hlášení očekává během tohoto týdne.

Kooperativa k dnešnímu poledni evidovala přes 2200 škod za 290 milionů korun. Jde o škody z krupobití a vichřice. Z toho 508 škod za 185 milionů Kč způsobilo tornádo mezi Břeclaví a Hodonínem. "Operátoři na infolince i nadále další škody přijímají," uvedl mluvčí pojišťovny Milan Káňa. Více než 220 škod se již likvidátorům podařilo ukončit a klientům vyplatili plnění 2,76 milionu Kč. K tomu vyplatili přes 500.000 formou záloh na pojistné plnění.

Allianz odhadla škody na 350 milionů, z toho 200 milionů způsobilo tornádo. Hlášeno má zatím tisíce událostí. Odhadovaný počet škod ČSOB Pojišťovny přes víkend stoupl na 2500 pojistných událostí za celkem 200 až 300 milionů korun. Průměrnou výši škody podle mluvčího Petra Milaty významně ovlivňuje vysoký počet totálních škod zejména na nemovitostech.

Česká podnikatelská pojišťovna z kalamit z minulého týdne eviduje 970 majetkových škod v objemu přes 240 milionů Kč. "Nová hlášení stále přibývají, předpokládáme další nárůsty zejména po víkendu," upozornila mluvčí Renata Čapková. Jde zejména o poškození střech silným větrem a krupobitím, zničené fasády, poškození dalších souvisejících konstrukcí, dodala.

UNIQA ráno registrovala 480 škod v úhrnné hodnotě 117 milionů korun. Jde nejen o tornádo na jihu Moravy, ale i jiné škody po republice, připomněla mluvčí pojišťovny Eva Svobodová. Nejvíce jich jinde zaznamenala v Mariánských Lázních, Písku, Vyšším Brodu, ale i Praze. "Máme i několik škod na vozidlech po události podobné jako na jihu Moravy ve Stebně na Lounsku. Na jihu Moravy jde o oblast mezi Břeclaví a Hodonínem. Ale vyskytují se škody také v Novém Jičíně nebo Valašském Meziříčí," podotkla.

Bouře doprovázená kroupami a tornádem ve čtvrtek způsobila škody především na Břeclavsku a Hodonínsku. Náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Jan Zámečník (KDU-ČSL) dnes řekl, že škody v postižených lokalitách zatím dosahují 15 miliard korun.

reklama