Vyplacené škody občanům činí 1,7 miliardy Kč, podnikatelům 842 milionů korun. Zatímco u občanů přesahuje průměrná škoda 70.000 Kč, u podnikatelů se blíží 348.000 korun. Vyplacená plnění představují 54 procent objemu všech nahlášených škod. Ze všech nahlášených pojistných událostí je 72 procent vyřízených. U pojištění budov občanů je vyřízeno 84 procent počtu všech nahlášených škod.

V případě tornáda, které zpustošilo před více než třemi měsíci oblast mezi Hodonínem a Břeclaví, pojišťovny odhadují počet škod na 11.200 za 3,5 miliardy korun. Nahlášeno jich mají 9300 za 3,15 miliardy korun.

Červnové a červencové bouřky by se podle expertů pro pojišťovny mohly stát čtvrtou nejnákladnější živelní pojistnou událostí od vzniku ČR v roce 1993. "Červnové tornádo se rozsahem škod na majetku, které jsou nyní odhadovány už na téměř tři a půl miliardy korun, dostalo vysoko na žebříčku největších škod z živelních událostí posledních dvaceti let. Větší škody za sebou zanechaly v minulosti jen troje rozsáhlé povodně," uvedla mluvčí asociace Veronika Nová.