Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policejní hlídky se chystají na silnice během začátku letních prázdnin

Policie ČR, ilustrační foto
Policie ČR, ilustrační foto
Foto: Adam Mráček / INCORP images

V Česku proběhne v souvislosti se začátkem letních prázdnin od pátku do neděle dopravně bezpečnostní akce, které se zúčastní na 1800 hlídek, informovala policie ve čtvrtek v tiskové zprávě. 

Policie sdělila, že opatření zaměřená na ochranu všech účastníků silničního provozu budou pokračovat i během dalšího průběhu letních prázdnin. "Stejně jako v předchozích letech budou dopravní policisté na celém území ČR provádět intenzivní dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu, především na komunikacích s očekávanou zvýšenou hustotou dopravy," uvedla policejní mluvčí Hana Rubášová.

Lidé se kromě běžných kontrol setkají i s preventivními aktivitami. Zvláštní pozornost bude věnována například cyklistům a nezbytnosti používání přileb. Strážci zákona chtějí cílit i na uživatele elektrokol, a to zejména ve vztahu k bezpečné manipulaci coby prevenci dopravních nehod. 

Policie také upozornila řidiče, aby s blížícím se koncem školního roku a začátkem letních prázdnin počítali s vyšší koncentrací dětí v silničním provozu. 

"Děti mohou jednat nepředvídatelně a vstoupit do vozovky bez dodržení zásad bezpečného přecházení. Doporučujeme proto řidičům, aby v blízkosti škol a dětských zařízení zvýšili svou pozornost, zpomalili a plně se soustředili na řízení, aby mohli včas a adekvátně zareagovat na nenadálé situace," dodala mluvčí. 

Témata:  Policie ČR doprava

Aktuálně se děje

18. července 2024 13:38

Fiala přirovnal Putina k Hitlerovi. Orbánova cesta není v zájmu Evropy ani ČR, řekl

Předseda vlády Petr Fiala poskytl britskému serveru Guardian rozsáhlý rozhovor mimo jiné o „mírové misi“ maďarského premiéra Viktora Orbána, možném nástupu Donalda Trumpa do pozice šéfa Bílého domu a další podpoře Ruskem napadené Ukrajině.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy