reklama

Konec roku Česko zastihne v pátém, nejpřísnějším protiepidemickém stupni opatření. Mimo jiné znamená zákaz vycházení od 21:00 do 05:00, uzavření restaurací a omezení počtu účastníků hromadných akcí na dva lidi. Na veřejně přístupných místech je také zakázáno pití alkoholu.

"V rámci výkonu běžného hlídkové činnosti budeme samozřejmě dohlížet i na dodržování vládních opatření. Pokud zjistíme jejich porušení, tak se to budeme snažit vyřešit domluvou a připomínáním vládních nařízení," uvedl Kořínek.

Pokud domluva na místě nepomůže, tak podle Kořínka může přijít na řadu předání přestupku správnímu orgánu nebo pokuta až 10.000 korun. Policie v Olomouckém kraji podle Kořínka o silvestrovské noci neplánuje rozsáhlé kontrolní akce zacílené na dodržování vládních opatření.

Silvestrovskou a novoroční oblohu nad městy v Olomouckém kraji letos kvůli pandemii koronaviru neozáří tradiční ohňostroje objednané radnicemi, které jsou nedílnou součástí oslav konce roku. V předchozích letech města do ohňostrojů a programu oslav příchodu nového roku každoročně investovala desítky tisíc korun.

reklama