Od půlnoci na dnešek platí noční zákaz vycházení, podle kterého lidé až na výjimky nesmějí ven před 04:59 a po 21:00, podle Rybanského ale policie pro nové omezení nevede zvláštní statistiku a čísla tak zahrnují třeba i nedodržování nařízení o rouškách.

Rybanský uvedl, že za 24 hodin do dnešních 05:30 pražská policie eviduje 30 prohřešků, za které uložila pokuty nebo je předala do správního řízení. Kontrol, ať už namátkových, nebo na oznámení od lidí, provedla 1200. Průměrný počet kontrol dodržování vládních opatření za den se přitom pohybuje kolem tisíce a k pokutě nebo správnímu řízení dospěje zhruba jedno procento z nich.

Dodržování vládních opatření hlídá také městská policie. Podle její mluvčí Ireny Seifertové bude mít statistiku za dnešní ráno nejspíš až ve čtvrtek v celodenních číslech za dnešní den.

Brzo ráno a večer po 21:00 jsou podle nového vládního opatření povoleny jen cesty za prací, neodkladné cesty kvůli ochraně života, zdraví a majetku nebo venčení psa do půl kilometru od bydliště. Lidé musejí případně prokázat, proč z domova vyrazili. Doklad bude možné předložit i zpětně. Z vládních omezení policie kontroluje také povinnost nošení roušek a zákaz shlukování, podle nějž mohou být spolu nejvýše dva lidé, kteří nesdílejí domácnost.