Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie musí dál řešit milost pro podnikatele Podroužka, informuje server

Miloš Zeman
Miloš Zeman
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Policisté se budou muset dál zabývat případem milosti, kterou udělil prezident Miloš Zeman kvůli vážné nemoci podnikateli Pavlu Podroužkovi. Státní zástupkyně zrušila rozhodnutí, kterým kriminalisté kauzu odložili. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. Omilostněný muž podle dřívějších zpráv médií dále podnikal, řídil své firmy nebo cestoval.

Detektivové uvedli, že nezjistili, že by byl spáchán trestný čin. Jejich rozhodnutí však dozorující státní zastupitelství zrušilo pro nezákonnost. „Státní zástupkyně usnesení o odložení věci pro nezákonnost a neodůvodněnost zrušila a vrátila věc policejnímu orgánu k doplnění prověřování o konkrétní úkony,“ sdělil serveru obvodní státní zástupce pro Prahu 2 Tomáš Svoboda.

Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu v souvislosti s milostí prověřovali podezření z podvodu, respektive z padělání a pozměňování lékařské listiny. Muže, kterého pražští policisté stíhali za krácení daně se škodou zhruba 9,7 milionu korun, omilostnil Zeman v polovině loňského září. Hrad k tomu tehdy uvedl, že muž trpí závažným chronickým onemocněním několika životně důležitých orgánů, a to až na hranici jejich selhávání. Napsal také, že "tato onemocnění jej ve svém souhrnu mohou ohrozit na životě".

Radiožurnál a iROZHLAS.cz následně informovaly, že omilostněným mužem je olomoucký podnikatel Pavel Podroužek, který se od roku 2019 dostal do vedení šesti firem a jednu ze společností nechal zapsat do obchodního rejstříku deset dní poté, co dostal milost. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček k tomu tehdy sdělil, že Zeman vycházel ze zdravotních zpráv. Abolici spolupodepsal bývalý premiér Andrej Babiš (ANO). Podroužek uvedl, že milost pro něj byla "obrovské překvapení", žádost podala jeho matka.

Témata:  Policie ČR Miloš Zeman

Související

Aktuálně se děje

20. ledna 2026 12:29

Z Ivany Gottové je padesátnice. Od léta si užívá klid a soukromí

Ivana Gottová se v posledních měsících stáhla do ústraní, ale dnes se bude její jméno skloňovat opakovaně. Vdova po nejslavnějším českém zpěvákovi totiž v úterý 20. prosince slaví kulaté 50. narozeniny. Gratulace se tak už nepochybně hrnou. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Jan Bartošek

To je Babiš tak pitomý, že bez glóbusu za 15 tisíc nevěděl, kde je Grónsko, zaútočil Bartošek

Aktuální napětí mezi Washingtonem a Kodaní ohledně budoucnosti Grónska rozvířilo vody české domácí scény. Premiér Andrej Babiš (ANO) se v pondělí odmítl jednoznačně postavit na stranu dánské suverenity. Místo kategorického „ne“ americkým ambicím zvolil pragmatický tón a zdůraznil, že celá situace má hlubší bezpečnostní kořeny, které nelze přehlížet.