Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie: Muž na Břeclavsku zapálil oděv na spícím mladíkovi

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Jednadvacetiletý muž v Křepicích na Břeclavsku zapálil podle policie oděv na spícím mladíkovi, který s popáleninami druhého stupně skončil v nemocnici.

Muži za těžké ublížení na zdraví hrozí až deset let vězení, uvedl na policejním webu mluvčí Petr Zámečník.

"Podezřelý muž využil situace, kdy druhý mladík usnul na veřejném prostranství. Vzal plastovou nádobu s rozprašovačem dezinfekce a postříkal poškozeného na nohou. Poté škrtnul zapalovačem a začal hořet oděv spícího mladíka," uvedl mluvčí.

Hořící oděv mladíka uhasili lidé, kteří se pohybovali v okolí. Také přivolali záchrannou službu. Zraněný skončil v brněnské nemocnici na popáleninové centrum.

"Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin těžké ublížení na zdraví. Zároveň k události zjišťují podrobnosti a motiv jednání pachatele. V případě odsouzení mu hrozí až deset let odnětí svobody," uvedl Zámečník.

Témata:  krimi život Jihomoravský kraj

Související

Aktuálně se děje

11. května 2026 14:07

Francie hlásí první potvrzený případ hantavirové infekce

Francie v pondělí potvrdila první případ hantavirové infekce. Prokázala se u francouzské občanky z lodi, kde několik lidí dokonce nemoci podlehlo. Informovala o tom stanice France24. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy