reklama

Autobusy podle serveru vyjížděly z Karviné v 06:00, od počátku je sledovaly desítky policistů, zastavily je na hranici okresu a poslaly zpět. Do Ostravy, kde měly nabrat další desítky lidí, se tak autobusy už nedostaly.

Podle serveru chtěli demonstranti svou cestu zdůvodnit tím, že jedou na výběrové řízení. "Policie nám řekla, že pozvánky na výběrové řízení asistenta poslance neuznává a že předpokládá, že obcházíme vládní nařízení zakazující vycestování z okresu," řekl serveru jeden z účastníků.

V Praze jsou dnes hlášeny dvě demonstrace, na 13:00 svolala tu první na Václavské náměstí iniciativa My společně. Zúčastní se ji i nezařazení poslanci Lubomír Volný a Marian Bojko. Ve 14:00 se má na Staroměstském náměstí konat další, pořádání iniciativou Chcípl PES.

Od 1. března smějí lidé opouštět území okresu, kde mají trvalý pobyt nebo bydliště, jen ze zásadních důvodu, jako jsou například cesta do zaměstnání či k lékaři. Podle platných vládních koronavirových opatření je možné pořádat veřejná shromáždění do 100 lidí ve skupinách po nejvýše 20 lidech a při zachování rozestupů mezi skupinami alespoň dva metry.

reklama