Advokátka označila stíhání za "scestné", vinu odmítá také firma. Informuje o tom server iROZHLAS.cz.

Rydlová měla mít na starosti Horáčkovy firmy Active Vision SE a HTS Corporate Group. Kriminalisté tvrdí, že JTH Group vystavovala v letech 2017 až 2019 společnosti Active Vision fiktivní faktury například za nákup akcií nebo vypracování technických zpráv. Rydlová pak za firmu faktury proplatila.

"Přisvojila si cizí věc, která ji byla svěřena, a způsobila tak na cizím majetku škodu velkého rozsahu, to je škodu ve výši 11,9 mil," píše podle serveru policie v usnesení. Horáček po svém návratu z vazby začal tvrdit, že Rydlová zpronevěřila peníze jeho firem. Advokátka ale tvrdí, že firmy jsou její a peníze byly proplacené řádně. K tomu ale podle policie nemá žádné doklady, vysvětlení kriminalisté nepovažují za věrohodné.

Rydlová nechtěla případ komentovat. "Informace, na které se mne dotazujete, jsou přísně důvěrné. Vzhledem k tomu, že je zakázáno všem osobám sdělovat průběh vyšetřování, nemohu nic sdělit," řekla serveru. Firma JTH s trestním stíháním nesouhlasí. "Odmítá jej, považuje jej za nepřijatelné a využije všech procesních prostředků, které povedou k zastavení jejího trestního stíhání," sdělila serveru mluvčí podniku Radka Metz.

Rydlová je obviněná také z toho, že podobným principem vyvedla 150.000 korun z firmy HTS Corporate Group SE. Ústečtí kriminalisté ji začali v září prověřovat i kvůli tomu, zda z obou společností odčerpala advokátka dalších 855.000 korun.

Česká advokátní komora může Rydlové kvůli trestnímu stíhání pozastavit výkon advokacie. "Jednání představenstva České advokátní komory v řízení o možném pozastavení výkonu advokacie doktorky Rydlové bude nařízeno v nejbližším možném termínu," řekla serveru mluvčí Iva Chaloupková.

Severočeský podnikatel Horáček spolu s dalšími lidmi podle policie ovlivňoval přidělování zakázek v některých pražských nemocnicích, za což měl žádat úplatky. Policisté v kauze prověřovali například veřejné zakázky na ostrahu objektů, dodávku hygienických potřeb nebo pořízení osobních aut.