Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie pátrá po podvodnících, kteří prodali lidem falešné vstupenky na hokejové MS

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 v Praze
Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 v Praze
Foto: Michael Zelinka / INCORP images

Na probíhajícím mistrovství světa v ledním hokeji v Praze a Ostravě se snaží přiživit i spousta podvodníků. Policie informovala, že eviduje přibližně 300 případů falešných vstupenek. Do arén, kde se hraje, tak nemohly stovky lidí. 

Policie o problematice informovala na sociální síti X. "Za první čtyři dny jsme přijali na kontaktním místě u pražské arény oznámení týkající se více než 270 falešných nebo opakovaně prodaných vstupenek s celkovou škodou za přibližně šest set tisíc korun," uvedli strážci zákona.

Menší počet případů zaznamenala policie v dějišti druhé základní skupiny. "V Ostravě evidujeme prozatím 29 falešných vstupenek se škodou necelých 90 tisíc korun. Většinou se jednalo o lístky na zápasy týmu Slovenska," zmínila.

Mistrovství světa v ledním hokeji v Praze a Ostravě začalo v pátek, zatím jsou odehrány čtyři hrací dny. Český národní tým nastoupil ke třem zápasům v O2 areně, po dvou výhrách včera prohrál na nájezdy se Švýcarskem. 

Témata:  krimi Policie ČR hokej MS

Aktuálně se děje

17. května 2024 19:50

Třináct zemí vyzvalo Izrael, aby neprováděl rozsáhlou ofenzivu ve městě Rafáh

Třináct zemí, včetně sedmi členů Evropské unie, vyzvalo Izrael, aby neprováděl rozsáhlou ofenzivu ve městě Rafáh na jihu Pásma Gazy a umožnil dovoz humanitární pomoci na toto palestinské území přes všechny dostupné přechody. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Petr Fiala ve volebním štábu Petra Pavla

Odbory odvolaly protest. Fiala je zve k jednacímu stolu

Premiér Petr Fiala (ODS) ocenil reakci odborů, které ve ve světle událostí na Slovensku zrušily plánovaný protivládní protest. Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) to oznámila ve čtvrtek, protestní akce měla proběhnout v úterý 21. května. Důvody pro svolání demonstrace však podle zástupců zaměstnanců trvají.