reklama

"Policisté dnes odpoledne zadrželi muže (1977) pro podezření ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy, kterého se měl dopustit na sociálních sítích koncem listopadu. Nyní s ním budou probíhat standardní úkony v rámci trestního řízení," uvedli policisté. Konkrétní jméno ale podle mluvčího Jana Rybanského sdělit nemůžou.

Další z protivládních aktivistů Pečénka podle serveru iDnes.cz ve videu na sociálních sítích bez dalších podrobností uvedl, že má informaci o Vrabelově zadržení. Vrabel v listopadu zveřejnil video, ve kterém uvedl, že česká vláda chce ze stíhaček zaútočit na Ruskou federaci jadernými zbraněmi.

Vrabel organizoval protivládní protesty v září a říjnu loňského roku, kterých se v metropoli zúčastnily desetitisíce lidí. Na ten dnešní jich podle policie dorazilo několik set, sám Vrabel hovořil o tisícové účasti. Krajský soud v Českých Budějovicích začátkem ledna zrušil Vrabelovo oddlužení a prohlásil na jeho majetek konkurz s tím, že Vrabel ve svém insolvenčním řízení nedělá maximum pro to, aby uspokojil věřitele. Vrabel řekl, že soud považuje za politický proces.