Do akce bylo nasazeno přes 701 policistů, kteří v průběhu dne zkontrolovali 5226 vozidel. Policisté uvedli, že i když byla veřejnost předem informována o stanovištích a celé akci, policisté zjistili během čtyřiadvaceti hodin celkem 2774 dopravních přestupků.

"2146 případů bylo porušení stanovených rychlostních limitů. Policisté na místě projednali 1996 přestupků týkající se takzvaně porušení rychlosti v hodnotě téměř 1, 4 milionu korun," uvedli.

Hlídky dále zajistiy 14 řidičů pod vlivem alkoholu a 13 pod vlivem drog. "Dále policisté projednali 92 přestupků, kdy byl porušen zákaz držet za jízdy hovorové zařízení," uvedla policie.

V 81 případech nebyl řidič nebo spolujedoucí řádně připoután a v 5 případech bylo ve vozidle převáženo dítě bez autosedačky.

V průběhu celého března mohla veřejnost policistům dávat tipy na lokality, které jsou podle jejich pohledu nebezpečné. Policie uvedla, že v letošním roce se do hlasování zapojilo více než 43 tisíc lidí, zatímco v předchozím roce byl zájem o událost o 7 tisíc menší.

reklama