Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie v pátek během bezpečností akce zjistila téměř 2800 přestupků

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Policisté v pátek během bezpečnostní akce Speed marathon zkontrolovali přes 5000 vozidel. Během čtyřiadvaceti hodin evidovali téměř 2800 dopravních přestupků, informovali na svém webu.

Do akce bylo nasazeno přes 701 policistů, kteří v průběhu dne zkontrolovali 5226 vozidel. Policisté uvedli, že i když byla veřejnost předem informována o stanovištích a celé akci, policisté zjistili během čtyřiadvaceti hodin celkem 2774 dopravních přestupků.

"2146 případů bylo porušení stanovených rychlostních limitů. Policisté na místě projednali 1996 přestupků týkající se takzvaně porušení rychlosti v hodnotě téměř 1, 4 milionu korun," uvedli.

Hlídky dále zajistiy 14 řidičů pod vlivem alkoholu a 13 pod vlivem drog. "Dále policisté projednali 92 přestupků, kdy byl porušen zákaz držet za jízdy hovorové zařízení," uvedla policie.

V 81 případech nebyl řidič nebo spolujedoucí řádně připoután a v 5 případech bylo ve vozidle převáženo dítě bez autosedačky.

V průběhu celého března mohla veřejnost policistům dávat tipy na lokality, které jsou podle jejich pohledu nebezpečné. Policie uvedla, že v letošním roce se do hlasování zapojilo více než 43 tisíc lidí, zatímco v předchozím roce byl zájem o událost o 7 tisíc menší.

Témata:  Policie ČR doprava

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 11:41

Rusko chce zakázat vojákům na frontě mobilní telefony

Poslanci ruské Státní dumy projednávají návrh zákona, který by zpřísnil disciplinární tresty pro vojáky používající chytré telefony a další elektronická zařízení v bojových zónách. Uvedl to server The Independent.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy