Policie do Znojma vyjížděla 23. prosince. "Dvaadvacetiletý muž tam zvlášť surovým způsobem zavraždil svou sedmačtyřicetiletou matku a jejího o deset let staršího druha. Jeho řádění nezůstal ušetřen ani rodinný pes, kterého také usmrtil," uvedla Ledabylová.

Vyšetřovatel mladého muže obvinil ze zvlášť závažného zločinu vraždy, za který mu v případě prokázání vin hrozí trest odnětí svobody na 15 až dvacet let nebo výjimečný doživotní trest.

Podezřelou smrtí dvou lidí se od minulého pondělí kriminalisté zabývají i na Blanensku. V jednom z pečovatelských domů tam byli bez známek života nalezeni čtyřiasedmdesátiletý muž a osmasedmdesátiletá žena. "Podle prvotních informací se jedná o úmyslný násilný čin, policisté nemohou vyloučit, že na smrti důchodkyně nese svůj podíl na místě nalezený mrtvý senior. V současné době je tak čin prošetřován pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy," uvedl Vala.

Jestliže se kriminalistům potvrdí, že za usmrcením ženy stojí muž, který následně na místě činu spáchal sebevraždu, policie případ pro nepřípustnost trestního stíhání odloží.