Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie vyšetřuje výbuch nástražného zařízení na Benešovsku

Policie ČR, ilustrační fotografie
Policie ČR, ilustrační fotografie
Foto: Evgeny Petrov / INCORP images

Před rodinným domem ve Vrchotových Janovicích na Benešovsku dnes explodovala nastražená výbušnina, nikdo se nezranil.

Policie případ vyšetřuje pro obecné ohrožení, poškození cizí věci a nedovolené ozbrojování, řekl ČTK policejní mluvčí Pavel Truxa.

"Policie okolnosti incidentu prověřuje. Podezření se týká nedovoleného ozbrojování, obecného ohrožení a poškození cizí věci," řekl Truxa. Pachatel je neznámý, policie po něm pátrá. Více informací k případu policie zatím nemá.

Témata:  krimi Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

25. května 2026 21:59

Cenové stropy u pohonných hmot pokračují, rozhodla vláda

Babišova vláda na pondělním zasedání projednala návrh změnového zákona, který v zájmu posílení bezpečnosti Česka zpřísňuje podmínky pro osoby s dočasnou ochranou a zpřísňuje sankce za nelegální překročení hranic. Schválila také systém řízení strategických programů a projektů z oblasti informačních technologií a rozhodla o zařazení Strategického podnikatelského parku Cheb na seznam lokalit zvýhodněných průmyslových zón.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy