Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie zadržela muže, který ve Volarech střílel vzduchovou zbraní na vlak

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Policie zadržela muže, který v sobotu večer střílel ve Volarech na Prachaticku vzduchovou zbraní po vlaku, v němž byli tři lidé. Muž tvrdí, že střílel na stožár u kolejí. ČTK to řekl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Při střelbě nebyl nikdo zraněn. Událost se stala po 23:00 a škoda na vlaku je odhadnuta na 100.000 korun. "Muž něco málo vypil a pak vystřílel několik zásobníků na stožár a podle jeho slov se tam pak připletl vlak," uvedl Matzner.

Na vlak posunovaný do depa se střílelo v kolejišti poblíž ubytovny v Tolarově ulici. Ve vlaku byli v tu chvíli tři lidé, uklízečka a dva strojvůdci.

Témata:  krimi Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

10. května 2026 9:11

Neuvěřitelné chování fanoušků Slavie: Zničili zápas se Spartou, ostudný čin řeší policie

Ligové fotbalové derby mezi pražskými celky Slavií a Spartou v Edenu provázel nevídaný chaos, který vyústil v předčasné ukončení celého zápasu. Krizový moment nastal v sedmé minutě nastaveného času, kdy na hrací plochu vnikli domácí příznivci.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy