"Mezi migranty byly i děti a ženy. Cizinci u sebe neměli žádné doklady, teď se policisté snaží zjistit, jak se sem dostali a kam měli namířeno. Policejní akce trvala několik hodin i s ohledem na současná opatření kvůli pandemii. Hlídky musely pracovat opatrně, měly ochranné pomůcky a respirátory pro případ, že by mezi cizinci byl někdo nakažený covidem-19," uvedla CNN Prima News.

Krajská policejní mluvčí ČTK potvrdila, že hlídka cizinecké policie zkontrolovala dodávku jedoucí po D1 na Prahu. "Ke kontrole jsme si ji stáhli na 104. kilometru na sjezd, na bezpečné místo. Zjistili jsme, že přepravuje 24 lidí, bylo zřejmé, že se jedná o cizince, nebyli schopni prokázat svoji totožnost. S největší pravděpodobností jsou to Syřané nebo Turci," řekla Čírtková.

S jejich identifikací a dalšími úředními postupy pomáhají i jiná krajská policejní ředitelství, dodala.

Je to další podobný případ tento týden. Ve čtvrtek 5. listopadu zadrželi jihomoravští celníci na D2 na Břeclavsku kamion s návěsem, ve kterém bylo 48 migrantů, pravděpodobně Syřané. Lidi v návěsu rozpoznal velkokapacitní rentgen. Mohou být vráceni tam, odkud přijeli, mohou ale také požádat o azyl.