Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie zadržela na Pardubicku čtyři migranty a řidiče

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Policisté v neděli v Pardubickém kraji zastavili auto s migranty. K incidentu došlo v Jaroslavi, která se nachází 32 kilometrů východně od krajského města. Zadržen byl kromě běženců také řidič ze zahraničí.

"Dálniční policisté zastavili vozidlo VW Bora, které řídil cizinec a vezl 4 migranty. Všech pět osob jsme zajistili. Nyní ověřujeme legálnost jejich pobytu a možné podezření z převaděčství," uvedla policie na twitteru s tím, že více informací poskytne zítra.

V úterý zajistili strážci zákona hned dvanáct migrantů v sousedním Královéhradeckém kraji na dálnici D11. V dodávce je převážel třiatřicetiletý řidič původem ze střední Asie, který dostal trestním příkazem podmíněný trest deseti měsíců vězení. Běžence vrátili policisté na Slovensko.

Témata:  Policie ČR uprchlíci

Související

Aktuálně se děje

3. dubna 2026 14:06

Pátou hvězdou je známá kaskadérka. StarDance představila další soutěžící

V sestavě hvězd, které budou letos tančit ve StarDance, ubývá míst. Česká televize v pátek představila pátou soutěžící z řad známých osobností. Přímé přenosy čtrnácté řady se na televizních obrazovkách objeví na podzim. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Petr Macinka přichází na zasedání nové vlády

Hnutí Duha hrozí kvůli nařčení z terorismu právními kroky

Představitelé českých ekologických organizací čelí v posledních dnech bezprecedentním výrokům ze strany vládních činitelů. Zelený kruh, zastřešující asociace ekologických spolků, se ostře ohradil proti jednání vládního zmocněnce Filipa Turka a místopředsedy vlády Petra Macinky. Podle ekologů tito politici zneužívají své postavení k zastrašování a používají rétoriku, která do demokratického právního státu nepatří.