Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Populární český řetězec oznámil, že zavírá všechny své prodejny

Zavíráme, píše na svém webu síť prodejen OKAY.
Zavíráme, píše na svém webu síť prodejen OKAY.
Foto: OKAY

Známý prodejce elektroniky a nábytku Okay, který čelí finančním potížím, oznámil na svých českých a slovenských webových stránkách, že 4. července ve 20:00 uzavře své prodejny. Přesto to nemusí být definitivní konec.

Nyní na svých webových stránkách oznamují uzavření všech obchodů. „Zavíráme – všechno musí pryč!" uvádějí na webových stránkách a lákají na „likvidační ceny". Ve skutečnosti to nemusí být definitivní konec sítě OKAY na českém a slovenském trhu, ale jen marketingový tah.

Slovenský server Topky nedávno informoval o tom, že se síť prodejen OKAY elektro potýká s finančními problémy. Vzhledem k tomu, že se jim nepodařilo stabilizovat svou finanční situaci nalezením investora, jsou nuceni propouštět a postupně uzavírat některé své pobočky v České republice a na Slovensku.

Jak uvedl také portál živé.sk, může jít o klamavou kampaň zaměřenou na přilákání zákazníků do obchodů. Někteří zákazníci na sociálních sítích uvádějí, že ceny v obchodech neodpovídají „likvidačním" výprodejům. Oslovené obchody navíc tvrdí, že budou pokračovat v provozu. Jeden z obchodů uvedl, že po 4. červenci dočasně zavře a poté znovu otevře.

Tato taktika byla již několikrát použita, kdy některé prodejny oznámily uzavření k určitému datu, ale po několika dnech opět otevřely.

Témata:  OKAY

Aktuálně se děje

18. července 2024 13:01

Žijeme v době hluboké úzkosti. Mladí nemají na bydlení, varuje von der Leyenová

Ve svém hodinovém projevu před europoslanci zdůraznila dosavadní předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, že současná doba je poznamenána hlubokou úzkostí. Upozornil na to server Politico

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy