Odpoledne začne schůze svolaná na žádost vládních stran například ke změnám zákona o evidenci skutečných majitelů, k podpoře nízkoemisních vozidel ke koaličním úpravám služebního zákona. V pátek je v plánu řádná schůze, na níž budou poslanci schvalovat mimo jiné videonahrávkovou předlohu, zákaz části jednorázových plastových výrobků a úpravy v důchodech některých pěstounů.

V pražském korupční kauze opozice volá po odchodu předsedy STAN Víta Rakušana z funkce ministra vnitra nebo dokonce po úplném konci tohoto hnutí ve vládě. Kvůli případu rezignoval na pozici ministra školství Petr Gazdík (STAN), protože se stýkal s obviněným podnikatelem Michalem Redlem. Rakušan nevidí pro svou demisi důvod, podrželi ho i koaliční lídři včetně premiéra Petra Fialy (ODS). Koaliční většina konání mimořádné schůze s návrhem programu nazvaným "Organizovaný zločin hnutí STAN" pravděpodobně neumožní. Ještě před hlasováním o návrhu programu ale budou moci vystupovat řečníci nadaní přednostním právem.

Návrh programu mimořádné schůze svolané na čtvrteční odpoledne z podnětu vládních poslanců čítá celkem 14 bodů. Jde zejména o předlohy v úvodním kole a ve druhém čtení. Schůze bude patrně pokračovat i další týden v úterý a ve středu.

Novela o evidenci skutečných majitelů mění jejich vymezení a rozšiřuje také působnost zákona. Předloha vychází z výtek Evropské komise, která jejím schválením podmiňuje vyplacení peněz z Národního plánu obnovy. Vláda navrhla, aby dolní komora novelu přijala zrychleně už v prvním čtení. Předloha o nízkoemisních vozidlech stanoví úřadům povinnost zajišťovat těmito vozy stanovený podíl provozu ve veřejné dopravě. V návrhu programu schůze je v úvodním kole také například daňová novela, která od příštího roku zvyšuje hranici pro registraci k dani z přidané hodnoty a paušální dani z jednoho na dva miliony korun. Sněmovna by rovněž měla zahájit projednávání senátní novely o zrušení monopolu na zdravotní pojištění cizinců.

Koaliční novela služebního zákona je před druhým čtením a mimo jiné ruší funkce odborných náměstků na ministerstvech i omezení v počtu náměstků členů vlády, tedy náměstků politických. Opoziční ANO neuspělo v ústavně-právním výboru mimo jiné s návrhem, aby člen vlády mohl mít nejvýše čtyři politické náměstky místo nynějších dvou.

Na páteční řádné schůzi by poslanci měli schvalovat také různé předlohy ministerstva zemědělství. Týkají se ekologického zemědělství, centrálního registru psů nebo ochrany chmele. Debaty vyvolala zejména novela, která se týká veterinárních léčiv. Skupina koaličních poslanců k ní chce připojit pasáže, které se týkají možnosti mimořádného zajišťování nákupu a distribuce léčivých přípravků pro lidi například při epidemiích a zapisování údajů do zdravotnických registrů.