Na jednom z hustě obydlených sídlišť Kralup nad Vltavou v sobotu večer hořelo. Požár se šířil sklepem panelového domu, na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému.
Požár se podle reportéra serveru EuroZprávy.cz začal šířit sklepem jednoho z kralupských paneláků krátce před 18:30. Na místo okamžitě dorazili hasiči, záchranáři i policisté.
Hasiči požár po příjezdu uhasili a evakuovali obyvatele panelového domu. Celá budova je zasažena silným kouřem. "Máme hlášený požár druhého stupně. Na místě zasahuje 8 hasičských jednotek, bylo evakuováno 25 osob a nyní probíhá průzkum požářiště," uvedla pro EuroZprávy.cz tisková mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.
Dodala, že čtyři lidé byli ošetřeni záchrannou službou z důvodu nadýchání kouře. Dvě osoby byly následně převezeny do nemocnice. Evakuováno bylo také několik domácích zvířat.
Co bylo předmětem požáru zatím není známo, na místě probíhá vyšetřování.
Témata: požáry
Související
28. června 2025 17:25
28. června 2025 15:16
26. června 2025 9:38
21. června 2025 16:16
12. června 2025 12:08
9. června 2025 17:03