Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Prezident Pavel se zúčastní 30. března schůze Senátu

Petr Pavel
Petr Pavel
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Příští schůze Senátu, která bude 30. března, se zúčastní nastupující prezident Petr Pavel. Senátorům to na konci první březnové schůze oznámil místopředseda horní parlamentní komory Tomáš Czernin (TOP 09). Pavlův předchůdce Miloš Zeman, jehož mandát dnes skončil, nebyl v Senátu devět let.

Návštěvu horní parlamentní komory slíbil Pavel při schůzce s premiérem Petrem Fialou (ODS) a předsedy Senátu a Sněmovny Milošem Vystrčilem (ODS) a Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09), která se konala počátkem února. Vystrčil tehdy mluvil o tom, že se Pavel se senátory sejde 29. března.

Zeman naposledy senátory na jejich schůzi navštívil v květnu 2014. O Senátu se vyjadřoval jako o zbytečné ústavní instituci, kterou by bylo možné vyhladovět, tedy zrušit její financování ze státního rozpočtu. Senát Zemana v minulých letech kritizoval za jeho kontroverzní výroky a postoje. V roce 2019 schválil návrh ústavní žaloby na Zemana kvůli hrubému porušování ústavy, Sněmovna v tehdejším složení ale k návrhu nezbytný souhlas nepřipojila.

Témata:  Petr Pavel Senát Parlamentu České republiky

Související

Aktuálně se děje

5. dubna 2026 21:55

Velikonoce letos mají dvě tváře. Z úst papeže Lva byla cítit láska i varování

Letošní Velikonoce, svátky jara a naděje, se nesou v neobvyklém duchu. Zatímco příroda se probouzí k životu a rodiny se scházejí u tradičně prostřených stolů, nad sváteční atmosférou se vznáší stín globálního napětí a nečekaných událostí. Je to čas, kdy se hluboké lidské city střetávají s varovnými signály z okolního světa.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy