Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Prezident Zeman omilostnil muže, chce mu umožnit péči o nezletilou dceru

Miloš Zeman, prezident ČR
Miloš Zeman, prezident ČR
Foto: Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS

Prezident Miloš Zeman omilostnil muže odsouzeného za zanedbání povinné výživy. Chce mu umožnit péči o nezletilou dceru, jejíž matka nedávno zemřela. ČTK to dnes sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Muž trpí několika chronickými onemocněními, které ale nejsou tak závažné, aby splnily již dříve Zemanem nastavené podmínky udělování milostí.

Prezident se podle mluvčího rozhodl muže omilostnit především z humanitárních důvodů vzhledem k nepříznivé rodinné situaci.

Zeman přihlédl k tomu, že omilostněný již delší dobu běžné výživné hradí, a tomu, že udělení milosti nemá na jeho povinnost uhradit dlužné výživné žádný vliv, uvedl mluvčí.

Témata:  Miloš Zeman milost prezidenta

Související

Aktuálně se děje

2. července 2026 8:31

Belohorcová konečně zjistila pravdu. Exmanžel se přiznal ke vztahu s podřízenou

Zuzana Belohorcová se nedávno definitivně rozvedla se svým českým manželem Vlastou Hájkem, který si měl najít jinou ženu. Teď už se tím ostatně nijak netají. Poprvé dokonce prozradil, jak dlouho už je se současnou partnerkou. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Léky, ilustrační fotografie.

Přes 1 200 léků nově u praktického lékaře. Ministerstvo usnadňuje přístup k léčbě

Ministerstvo zdravotnictví připravilo změnu, která pacientům usnadní přístup k hrazeným léčivým přípravkům. Novela vyhlášky o předepisování léčiv umožní, aby vybrané léky s dosavadním preskripčním omezením E, dosud předepisované výhradně ambulantními specialisty, mohli nově za stanovených podmínek předepisovat také praktičtí lékaři pro dospělé i pro děti a dorost. Cílem je odstranit zbytečné administrativní překážky, posílit kontinuitu péče a umožnit specialistům věnovat více času odborným vyšetřením, diagnostice a potřebnému sledování pacientů.